Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RF511 partycja recover -

29 Sty 2013 08:09 3723 13
  • Poziom 13  
    Witam,

Posiadam laptopa Samsung model NP-RF511-S05PL. Pojawił się problem z partycjami, więc postanowiłem je sformatować. Na nieszczęście sformatowałem również partycje na których znajdował się MS Office 2010 Starter oraz partycję Recovery. Do tej pory, poza instalacją nowego systemu Windows (z płyty DVD - nie recovery) nie nagrywałem żadnych innych danych. Czy jest możliwość odzyskania tych partycji, a przynajmniej Recovery? Czy może ktoś posiada taką płytę do tego modelu? Jeżeli ktoś posiada taką płytę to mógłbym udostępnić konto FTP. Proszę o pomoc w z powyższym problemem.
  • Spec od komputerów
    Po instalacji nowego systemu partycja recovery została prawdopodobnie nadpisana i utracona bezpowrotnie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Najprościej będzie użyć Linux Knoppix, zalogować się, jeśli nie zniszczyłeś partycji, to podejrzeć i zgrać dane na dysk zewnętrzny. Ja bym spróbował tą drogą. Jeśli nie posiadasz, to można bez problemu zgrać podsyłam dla zasady link, choć to trochę trywialne, bo nie ciężko odnaleźć http://knoppix.net
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    W Samsungach jest Samsung Recovery Solution. Poszukaj obrazu narzędzia
    administracyjnego "AdminTool for SRS5". Nagrasz ten obraz na płytę i będziesz mógł przywrócić
    strukturę partycji recovery, ale nie sam jej obraz. Obraz partycji, a w zasadzie to będą na
    pewno trzy pliki, musisz odzyskać jakimś innym programem. Jeśli będziesz miał już
    odzyskane obrazy, to przegrywasz je na partycję recovery. Byłem w podobnej sytuacji
    i korzystałem z tego opisu:
    http://translate.google.fr/translate?hl=fr&sl...struite-avec-touche-f4-fonctionnelle-t125.htm
    Do odzyskania danych użyłem darmowej wersji DMDE.
  • Poziom 13  
    Wielkie dzięki za odpowiedzi, szczególnie dla kolegi Mody. Jeszcze w tym tygodniu jak tylko znajdę chwilę czasu to postaram się odzyskać dane i stworzyć nową partycję recovery. Napiszę czy się udało. Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Ciekawe jak to działa w sytuacji gdy partycja recovery została usunięta a na jej miejscu zainstalowany system z DVD ? Cudów nie ma. Nie ma żadnej możliwości odzyskania nadpisanych plików.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam,

Niestety nie udało się już odzyskać plików, więc zgodnie z podanym tutorialem będę wykonywał partycję recovery od podstaw. Chyba, że ktoś posiada obraz tej płyty i jest w stanie ją udostępnić.
  • Spec od komputerów
    Bez partycji recovery utworzysz obraz obecnego systemu a nie oryginalnego. Chyba nie o to chodzi. Jest dużo prostszych sposobów na zrobienie obrazu partycji systemowej. Pokaż fotkę z zarządzania dyskami. Może się jakimś cudem uchowała ukryta partycja. Jeżeli tylko formatowałeś a nic na niej nie zapisywałeś.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Jak będę w domu to zrobię zrzut ekranu zarządzania dyskami i jutro z rana wrzucę na forum. Co do obrazu, to zdaję sobie sprawę z tego, że będzie on odzwierciedleniem obecnego systemu. Dlatego chciałem zainstalować nowy system Windows z płyty, którą otrzymałem wraz z laptopem, a następnie zainstalować oprogramowanie oraz sterowniki ze strony producenta. Udało mi się również załatwić wersję instalacyjną MS Office Starter, który również zainstaluję na nowym systemie. I z tak przygotowanego systemu mam zamiar dopiero zrobić obraz dysku, który ostatecznie wgram na partycję recovery. Jednak jeżeli istnieje jeszcze cień nadziei na odzyskanie wcześniejszego obrazu to chętnie jeszcze popróbuję.
  • Poziom 25  
    Z poziomu "AdminTool for SRS5" można wykonać instalację systemu z płyty. Nie testowałem tego
    rozwiązania ponieważ udało mi się odzyskać obraz recovery. Jeśli posiadasz płytę z systemem
    to może skorzystaj z tej opcji. Partycja recovery jest ukryta, więc przy zwykłej
    instalacji nie powinno jej usunąć, chyba że zaznaczyłeś wykorzystanie całego dysku
    na instalację systemu.
  • Poziom 13  
    Poniżej zamieszczam zrzut ekranu z zarządzania dyskami. Programy do odzyskiwania partycji oraz plików, również nie znajdują tej partycji. Podejrzewam, że jedynym wyjściem będzie zrobienie wszystkiego od początku "na piechotę".

Samsung RF511 partycja recover -
  • Spec od komputerów
    Partycja recovery została nadpisana i nie ma sposobu aby ją odzyskać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Też właśnie tak podejrzewałem. Dzięki za wszelką pomoc. Temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam