Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Mitsubishi Lancer 1.6 98 KM] Chip CYFROWY "120" Mitsubishi Lancer 1.6

klorko 29 Jan 2013 08:33 4560 2
 • #1
  klorko
  Level 14  
  Witam,
  Mam pytanie dotyczące chipów zwiększających moc silnika. Znalazłem tutaj chip za niecałe 250 zł, który teoretycznie zwiększa moc o 20-40 KM. Wiem, że są też inne, nawet tańsze, które daję 15-25 KM. Czy ktoś miał z nimi do czynienia? Chciałbym wiedzieć czy faktycznie działają, czy to tylko pic na wodę - fotomontaż. Poza tym czy z tytułu zamontowania takiego układu można się spodziewać dodatkowych usterek, czy jest to bezpieczne dla silnika. Jak wygląda spalanie i czy montaż chipa zwiększa opłatę za ubezpieczenie? Obawiam się, że przy takiej cenie to tylko marketingowe hasła, ale prosiłbym żeby wypowiedziały się osoby, które mają o tym pojęcie, a najlepiej użytkownicy samochodów z podobnym chipem. Czytałem na innych forach, że to zwykły opornik z włącznikiem i obudową, czy to prawda?
 • Helpful post
  #2
  cefaloid
  Level 32  
  Chip który teoretycznie zwiększa moc o 20-40 KM przy silniku o mocy 98KM oznacza przyrost mocy o 20-40%. Jak dla mnie jest to powód by być ostrożnym nr 1. Powód by być ostrożnym nr 2 to fakt iż w opisie napisali że chip podnosi zarówno silników benzynowych jak i diesli - to się nie trzyma kupy. Diesel jest sterowany kompletnie inaczej jak silnik benzynowy.

  Sensowny chip tuning oznacza modyfikację oprogramowania silnika zrobiony specjalnie dla danego modelu silnika, w tym przypadku silnika 4G18.
  W tym silniku możesz owszem dokonać lekkiego tuningu:
  - daj filtr powietrza o zmniejszonych oporach, to będzie tanio i da Ci ze 2KM (nie tzw "stożek" tylko taki w miejsce oryginalnego, bo stożek zacznie łapać ciepłe powietrze i silnik tylko straci na mocy, oryginalny w lancerze ma elegancki "chwytacz" zimnego powietrza spod grilla)
  - układ wydechowy o zmniejszonych oporach (głównie oba katalizatory) znów kilka KM
  - chiptuning ale dedykowany temu konkretnemu silnikowi 4G18 przez przeprogramowanie parametrów, poszukaj w sieci o tuningu samochodu Proton Waja z tym samym silnikiem, coś tam ktoś osiągnął.

  Ale osiągniesz pewnie max +8 do +10KM
 • #3
  klorko
  Level 14  
  Tak też myślałem, że to gra niewarta świeczki. Będę raczej szukał Lancera z silnikiem 2.0 i nie będę się bawić w pseudo tuning. Poczytałem też trochę i opinie wielu osób na ten temat są podobne. Wielkie dzięki za odpowiedź.