Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes w201 - szarpie na wolnych obrotach

Charles Bronson 29 Jan 2013 08:52 3720 6
Computer Controls
    Charles Bronson
    Level 14  
    witam!mercedes 190 1,8e bez gazu bardzo szarpie przy jezdzie do 2500 obr/min.,tak jakby chodzil na dwa cylindry. Przy przekroczeniu 2500 obr nagle ozywa i rowno chodzi i staje sie zwawy i mocny. Zauwazylem, ze wlasnie w okoliicach 2500 obr zachodzi taka zmiana. W deszczowe dni nie chce odpalac. Dopiero gdzies za 30 razem uda mi sie go uruchomic i pracuje wtedy przez chwile jakby nie na wszystkie cylindry. W zime przy -20 stopni pali od pierwszego. Wymienilem juz przewody WN, swiece zaplonowe. Sprawdzilem kopulke i wydaje sie w porzadku. Co moze byc przyczyna takiego szarpania?
  • Computer Controls
    Proboszcz2
    Level 10  
    Ile ma przebiegu ten merc?
  • Computer Controls
    Charles Bronson
    Level 14  
    Merc ma 185 000 km przebiegu. Nie jestem pierwszym właścicielem, ale przebieg chyba prawdziwy. Dodam jeszcze, ze to szarpanie staje się coraz bardziej intensywne z każdą jazdą mercem. Wskaźnik z diodą migającą nie błyska żadnych błędów.
    Proboszcz2
    Level 10  
    A nie dławi go nie gasnie?Szarpie na zimnym czy na cieplym?
    Charles Bronson
    Level 14  
    Na zimnym szarpie bardzo. Na ciepłym też, ale o wiele mniej, powiedziałbym, że gdy jest ciepły, to bardziej nierówno chodzi niż szarpie. Powyżej 2500 obr. zaczyna ładnie pracować i ciągnąć, a tak około 2000 obr. zdarza się, że przerywa, aż wyrywa z fotela, a jak znowu złapie to aż koła robią zrywa, dostaje mocy. Na ciepłym te przerywania są słabsze i rzadsze, ale są.
    Proboszcz2
    Level 10  
    Wydaje mi sie ze masz podobny problem jak ja kiedys miałem w fordzie escorcie.Wtryskiwacze sa zatkane.Wyjmij je i sciagnij uszczelki do akry włóż i gotuj na małym ogniu przez 2 godz.Jest to skuteczna metoda po takim zabiegu u mnie było już dobrze.Albo kup taki preparat Xeramic do benzyny,wlej do karnistra pół buteleczki i 2 litry benzyny i to wlej do baku.Tylko nie kupuj zadnych STP bo to jest dziadostwo.Stosowałem to to mi nic nie pomagało dopiero jak lałem xeramica to było póżniej coraz lepiej.
    Charles Bronson
    Level 14  
    Problem jest rozwiązany. Uszkodzony był jeden kabel wysokiego napięcia do świecy. Wprowadzał mnie w błąd, bo wymieniane były trzy miesiące temu na nowe. Po wymianie tego jednego przewodu na stary silnik zaczął pięknie chodzić.