Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo z565 - wymiana podzespołów

roserek 29 Sty 2013 11:19 1830 6
  • #1 29 Sty 2013 11:19
    roserek
    Poziom 8  

Witam. Jestem początkujący na forum więc proszę o wyrozumiałość.
    Posługuję się sprzętem Lenovo z565 z procesorem Turion II P520, 4 GB RAM 1066 MHz. Ostatnio jestem nie zadowolony z osiągów mojego lapka. Procek pracuje na duzych obrotach, dosyć się grzeje. Laptop nie potrzebny jest mi do gier, ale z niektórymi bardziej wymagającymi programami ma już problem, nie mówiąc żeby w tle pracowało kilka programów (co jest bardzo praktyczne). Od razu powiem, że problem nie leży po stronie zawirusowania itd. Zastanawiałem się nad podkręceniem zegara ale w tym BIOSie z tego co wiem jest to niemożliwe. Zacząłem szukać jakiegoś procka na wymianę ale do tego modelu nie pasuje żadem procek z przyzwoitymi osiągami... (poprawcie jeśli nie mam racji). Dlatego zaczęła mi krążyć po głowie myśl o wymianie całej płyty głównej razem z prockiem ;) W kompach PC to był standard. Ale czy w laptopie wchodzi to w ogóle w gre ?? Czy jest to jakoś opłacalne ? Z góry dzięki za odp ;)

0 6
  • #2 29 Sty 2013 15:24
    rtj71
    Spec od komputerów

Wstaw zrzut ekranu z programu CoreTemp, najpierw tam trzeba poszukać źródła problemu.

0
  • #3 29 Sty 2013 16:02
    Łukasz Gorzelski
    Poziom 15  

Istnieje wiele stron internetowych, na których znajdują się programy instalujące się bez Twojej wiedzy. Są tą między innymi programy szpiegujące, reklamiarze i.t.p Mogą zabierać jakąś część zużycia procka. Spotkałem się nie dawno z podobnym problemem jak u Ciebie. Procek obciążony, grzał się, komp się mulił i w ogóle. Przyczyna była prosta... Za pomocą odpowiedniego programu znalazłem źródło problemu. Okazała się nim aplikacja Facebooka, która zużywała 55 % procesora i dość sporą ilość pamięci RAM. Przystąpiłem więc do instalowania aplikacji i jaki efekt ? Minimalne zużycie procesora i pamięci... Temperatura odpowiednia i po problemie. Komputer zaczął pracować tak jak się należy.

W laptopie ciężką sprawą jest dopasować idealnie płytę główną. Musiała by być podobna do tej którą masz. Wszystko spowodowane jest konstrukcją laptopów. Może być tak, że dobierzesz sobie płytę która Ci wejdzie, ale nie będą pasować wsuwki od różnych urządzeń typu klawiatura, ekran, głośniki i.t.p

Co do problemu z osiągami, polecam zainstalowanie programu : Process Lasso 6.0.2

Po uruchomieniu, przyjrzyj się dokładnie uruchomionym aplikacją. Będziesz mógł zobaczyć wszystko i dokładnie. Zużycie procka, pamięci, wątki, hamowania, uchwyty i wiele wiele innych... Jeżeli zauważysz jakieś niepokojące pobory zasobów, pisz ;)

0
  • #4 29 Sty 2013 22:11
    roserek
    Poziom 8  

lenovo z565 - wymiana podzespołów lenovo z565 - wymiana podzespołów

To są screeny z programów. Nie sądzę żeby to była wina jakiegoś złośliwego oprogramowania. Jeśli komputer działa bez żadnego włączonego programu to wszystko jest ok. Problem jest jeśli np włączę visual studio 2012 i chroma odpalę, a już nie mówiąc o jakimś youtube. Dziwi mnie również że na Ubuntu też bardzo wolno chodzi, powiedziałbym że dużo wolniej niż na Windowsie - ścina się itp.

0
  • #5 31 Sty 2013 02:41
    Łukasz Gorzelski
    Poziom 15  

Mam do Ciebie prośbę. Odpal Chrome ze stroną wp , drugą z Youtube, odpal gg. Zrób screna z procees lasso tylko że pokaż wszystkie aktywne procesy ;) Dojdziemy do tego bo ja już chyba mniej więcej wiem o co chodzi ;)

0
  • #6 31 Sty 2013 21:56
    roserek
    Poziom 8  

lenovo z565 - wymiana podzespołów lenovo z565 - wymiana podzespołów

Co to może być ?? Co masz na myśli?

Dodano po 5 [minuty]:

lenovo z565 - wymiana podzespołów

I co oznaczają te żółte pionowe paski o góry ... avg coś tam ???

0
  • #7 31 Sty 2013 22:05
    Łukasz Gorzelski
    Poziom 15  

Powiedz mi, ile miałeś otwartych kart chrome ? Miałeś pokazać zestawienie wszystkich procesów a nie aktywnych ;)

Żółte paski to jest proces wstrzymywania wykonania programu lub całkowitego jego wyłączenia. W tym przypadku jest to prawdopodobnie aktualizacja bazy wirusów programu antywirusowego.

Dodano po 1 [minuty]:

Mam lepszy pomysł. Zrób mi pełną listę wszystkich procesów podczas uruchomionych aplikacji, które napisałem wcześniej i wyślij mi na emaila. Podaje go na pw.

0