Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

M這towiertarka, pomoc w wyborze?

Cnoh 29 Jan 2013 12:01 1464 10
    Cnoh
    Level 9  
    witam
    zastanawism sie nad kupnem mloto wiertarki. bede jez uzywal do tworzenia instalacji elektrycznej . kwota o jakiej mowimy to okolo1200 zl. Fitmy ktore wchodza w gre to makita bosch oraz dewalt. mlotowiertarks ktora wpadla mi w oko to makita HR2811FT . co i niej myslice lub co mozecie polecic wctej cenie .
    pozdrawiam
    0ceanborn
    Level 25  
    Cnoh wrote:
    Fitmy ktore wchodza w gre to makita bosch oraz dewalt.

Dlaczego tylko te 3 ?
    Ja bym kupi Celm lub AEG np AEG PN 3500, bo s bardzo wygodne.
    Hilti te s bardzo dobre ale nie podoba mi si ich czerwony kolor :-p
    Z tych co wymieni貫 Makita - 鈔ednio, dewalt nie znam, bosh - stanowczo odradzam.
    Cnoh
    Level 9  
    myslalem o tych firmach poniewaz juz od dluzszego czasu pracuje na produktach tych firm i sprawuja sie bez zadnych problemow .
    tehaceole

Level 28  
    Ze sprz皻u w wersji "pancershreck" za rozs康n cen - Metabo.
    Sprz皻 wielokrotnie sprawdzony w ci篹kich bojach. Nieco ci篹szy od Boscha czy Makity, ale nadrabia "betono瞠rno軼i". Rekord: 5 otwor闚 wiert貫m fi24 d逝go軼i 120cm (100cm wylewka betonowa) robione bez przerwy. Metalowy korpus gor帷y tak, 瞠 w r瘯awiczkach franc ci篹ko by這 utrzyma. Ale da豉 rade bez najmniejszego problemu.
    Cnoh
    Level 9  
    tak tylko do instalacji elektrycznych nie potrzeba az tak przesadnej mocy .przydalo by sie bardziej poreczne
    tehaceole

Level 28  
    700W to du穎 jak na m這towiertark? To poczciwy Bosch do u篡tku domowego ma 500...
    Zwr鵵 uwag na udar pneumatyczny w Metabo. Korzysta貫m parokrotnie z m這towiertarek producent闚 wymienionych przez Ciebie, ale wyposa穎nych w udar mechaniczny. Nie ma por闚nania (przynajmniej dla mnie).
    Cnoh
    Level 9  
    przyklad zastosowania ktory podany zostal wyzej pokazuje duzo wieksza moc noz mi jest potrzebna
    Arturo2005
    Level 33  
    tehaceole wrote:
    ale wyposa穎nych w udar mechaniczny. Nie ma por闚nania

Jak mo積a por闚nywa udar mechaniczy do pneumatycznego?
    tehaceole

Level 28  
    Cnoh wrote:
    przyklad zastosowania ktory podany zostal wyzej pokazuje duzo wieksza moc noz mi jest potrzebna
    No i to jest w豉郾ie pow鏚, dla kt鏎ego nie zamieni豚ym Metabo na 瘸dn inn zabawk od konkurencji (je瞠li poruszamy si w wide趾ach do 1500z).

Jeszcze jeden plus: w komplecie w walizce masz 2 futerka. Jedno dla wierte na SDS, drugie do standardowych wierte do metalu, lub widii bez SDS.
    Cnoh
    Level 9  
    makita tez dodaje 2 borkopy jakos nie do konca jestem przekonany .