Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabryczne radio Nissan Almera - Wejście liniowe zamiast zmieniarki.

_barman5 29 Sty 2013 12:28 7044 6
  • #1 29 Sty 2013 12:28
    _barman5
    Poziom 20  

Witam!
    Mam oryginalne radio Clarion w Nissan Almera N16 '00. Chciałbym do niego zrobić wejście liniowe zamiast zmieniarki. Problem jest tego typu, że gdy nie ma podłączonej zmieniarki to nie da się w ogóle przyciskiem SRC zmienić trybu radia. Tu jest (chyba dobry) opis kostki tego radia:

Fabryczne radio Nissan Almera - Wejście liniowe zamiast zmieniarki.

Gdzie teraz trzeba podłączyć jakiś sygnał bądź napięcie żeby radio wykryło zmieniarkę? Pod które piny sygnał liniowy? I czy radio ma wyjście zasilania które włączy zmieniarkę gdy włączy się ją przyciskiem SRC?
    Pozdrawiam!

• #2 03 Lut 2013 12:26
    msepl
    Poziom 25  

Musisz zastosować emulator zmieniarki CD. Koszt około 300-400 zł
    Zwieranie kabelkami, podawanie napięcia na te kostki nic Ci nie da.

• #3 04 Lut 2013 15:12
    _barman5
    Poziom 20  

A podłączenie się pod głowice magnetofonu? Czy uzyskam satysfakcjonującą jakość podając sygnał przez jakiś rezystor?

• #4 04 Lut 2013 21:46
    msepl
    Poziom 25  

Nie, tak się nie da.
    Możesz ewentualnie prześledzić schemat i wlutować się w tor AM często nie słuchany w naszym kraju.

• #5 05 Lut 2013 15:28
    _barman5
    Poziom 20  

A jednak chyba się da. Nie mam schematu ale w radiu siedzi kontroler audio firmy SANYO LC75386. Po wyjściu z (chyba) przedwzmacniacza od głowicy sygnał idzie na jedno z wejść tego kontrolera. W sumie to samo co z torem AM z tym, że mogę zmienić na Tape przyciskiem SRC z kierownicy ;).

• #6 05 Lut 2013 20:51
    msepl
    Poziom 25  

Tak tylko nie bierzesz jednego pod uwagę w torze głowicy zastosowana jest korekcja charakterystyki którą musisz przerobić - wyłączyć.
    W torze AM tych problemów nie ma.

• #7 06 Lut 2013 16:04
    _barman5
    Poziom 20  

Tor głowicy jest całkiem odłączony, tak jak pisałem. Podłączyłem się tak i wszystko gra ładnie.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME