Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch zmywarka 45n35eu - Zmywarka nie wylewa wody

ilm 29 Sty 2013 14:01 8844 11
  • #1 29 Sty 2013 14:01
    ilm
    Poziom 6  

Witam,

mam problem ze zmywarką bosch 45n35eu. zmywarka w momencie gdy ma wylać wodę zatrzymuje się (zaświeca się dioda z kranikiem). ta zmywarka ma wnetrze plastikowe.

a) wyczyściłem dno zmywarki, zdjąłem filtr oraz osłonke pompy i wyczyściłem wirniczek pompy
    b) udrożniłem wąż odprowadzajcy.

nadal nie działa.

mam wrażenie że płaszcz wodny nie jest zanieczyszczony, choć jest jedno czarniejsze miejsce ktore zaznaczyłem na zdjeciach.

prosze o pomoc co mam zrobić, jednoczesnie prosze o uzywanie jezyka dla laików bo nie znam sie na zmywarkach.

poza tym nie umiem odkrecic tej plastikowej rzeczy ktora trzyma płaszcz wodny od wewnątrz zmywarki. widzialem ze ktos na tym forum podpowiedział gdzie indziejw tej sprawie zeby przekrecić ten plastik w lewo, natomiast nie do konca zrozumialem jak to mam zrobic.

0 11
  • #2 30 Sty 2013 21:47
    ilm
    Poziom 6  

ludzie pomoglibyscie cos :/

0
  • #3 31 Sty 2013 01:17
    zhudomel
    Specjalista AGD

Pracuje pompa spustowa na początku programu?

-1
  • #4 31 Sty 2013 08:20
    ilm
    Poziom 6  

tak. tzn jesli nastawie na np program 45 stopni ktory trwa 32 min. to zatrzymuje sie okolicy 20 minuty własnie wtedy kiedy ma wypompować wodę. nalewa wodę prawidłowo do kanalików płaszcza i do wnętrza (jeśli o to ci chodzi)./

1
  • #5 31 Sty 2013 08:26
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Zapytanie brzmiało wyraźnie czy

zhudomel napisał:
    Pracuje pompa spustowa na początku programu?

Czyli po włączeniu zmywarki czy słychać pompę wylewającą(każdy cykl zmywania rozpoczyna się działaniem pompy opróżniającej) z Twojej odpowiedzi wynika że tak/nie

0
  • #6 31 Sty 2013 12:47
    ilm
    Poziom 6  

Hmm, przez chwile jest cisza. Być może jest jak mówicie ze ta pompą sie nie włącza. Naprawiam te zmywarka dziewczynie i nie wiem jak chodziła przed awaria. Ale myśle ze można pójść waszym tropem ze coś nie tak z ta pompą. Jak ja wymontowac, sprawdzić, dostać sie do niej?

0
  • #7 31 Sty 2013 15:08
    zhudomel
    Specjalista AGD

ilm napisał:
    przez chwile jest cisza.
    Dobrze się przysłuchaj, czy nie słychać cichego buczenia.
    Po opróżnieniu z wody połóż zmywarkę na plecach i powinieneś dostać się do pompy po zdjęciu blaszanej osłony.

0
  • #8 31 Sty 2013 15:50
    ilm
    Poziom 6  

a jak sprawdzic czy to na pewno to? w pewnym momencie gdy wysiadala zmywarka w okolicy 20 min cyklu to bylo słychac buczenie . natomiast rzeczywiśccie najprawdopobniej to ta pompa, bo nie widze zeby cokolwiek tam mogło zapychac odplyw wody, w rurach sprawdziłem, wąż jest drożny, płaszcz wydaje sie drożny.

0
  • #9 01 Lut 2013 07:31
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

ilm napisał:
    a) wyczyściłem dno zmywarki, zdjąłem filtr oraz osłonke pompy i wyczyściłem wirniczek pompy

turbinka pompy obraca się? nie jest zablokowana?

0
  • #10 01 Lut 2013 09:34
    ilm
    Poziom 6  

obraca się , nie jest zablokowana.

0
  • #11 01 Lut 2013 22:33
    zhudomel
    Specjalista AGD

ilm napisał:
    obraca się , nie jest zablokowana.
    Ręcznie, tak. Ale jak ma się uruchomić podczas programu, to tylko cicho mruczy i nie startuje. A to oznacza zużyty silnik pompki.

0
  • #12 03 Lut 2013 16:09
    ilm
    Poziom 6  

heh, dzieki wszystkim za pomoc, wyciagnalem pompę odprowadzajaca, okazalo sie ze w tryby wszedł kawał szkła. dzieki wielkie jeszcze raz, zmywarka działa jak nowa :-)

1