Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

junkers euroline 23 zw - Piec gotuje wodę na CO .

mariano030 29 Sty 2013 14:19 3243 13
  • #1 29 Sty 2013 14:19
    mariano030
    Poziom 8  

Witam .Mam problem z piecem który juz ma 8 lat . Mianowicie piec załancza CO dochodzi do 90 stopni i wyłancza się i tak w kółko.Czytałem na forum ale tam chodziło o CW.Czy jest możliwośc samemu coś zaradzić z funduszami krucho.Czytając fora to wskazuje mi na za zawór 3-drożny,lub wymiennik płytowy .Nadmienie że od jakiegoś czasu dopuszczam wode mam wyciek w podłodze i brak funduszy ,nie pozwala mi na remont pokoju.Na CW chodzi bez zastrzeżeń.

0 13
  • Sklep HeluKabel
  • #2 29 Sty 2013 17:24
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Najprawdopodobniej czujnik ntc do wymiany plus porządna konserwacja kotła i serwis.

0
  • #3 29 Sty 2013 17:33
    mariano030
    Poziom 8  

A zawór trójdrozny jest ok. Czytając na postach mi na to wychodzi.Raz tak miałem ale dopełniłem wody odpowietrzyłem i było ok. Jak spusciłem wody troche z zaworu bezpieczenstwa to straszna rdza poleciała.Jak pisałem marnie z kasą -da sie to jakoś samemu naprawić?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 29 Sty 2013 18:41
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Od zaworu trzymaj się z dala. U ciebie nalezy sprawdzic czujnik i odkamienić wymiennik główny. Plytowy pewnie też nie zaszkodzi wypłukać. Oczywiście solidny przegląd i konserwacja jest jak naj bardziej zasadna. Czy samemu to zrobisz? o ile przy pewnych umiejetnościach manualnych i elementarnej wiedzy o budowie kotła, możesz próbować. Co do czujnika, to naj pewniej kupowac go w serwisie.

0
  • #5 29 Sty 2013 19:01
    mariano030
    Poziom 8  

Wymiennik wymontuje dwoma srubkami od dołu i wyjdzie w dół na oringach jest z tego co czytałem..A czujnik może być zabrudzony czy jest jakas mozliwośc sprawdzenia omomierzem lub innym sposobem?Dzieki za zainteresowanie.

0
  • #6 29 Sty 2013 20:10
    serwisant73

Płytowy w ten sposób wymontujesz ale u ciebie problem w głównym... Zmierz rezystancję czujnika i podaj ją.

0
  • #7 29 Sty 2013 20:17
    zybie
    Poziom 30  

Sprawdż też filtr na powrocie z CO.

0
  • #8 29 Sty 2013 21:11
    mariano030
    Poziom 8  

Filtra brak na powrocie ,własnie jestem na etapie czyszenia wymiennika przepływ był w wymienniku a czujnik to plastikowe złacze(czarne) miedzy rurkami miedzianymi z narysowaną strzałką kierunku przepływu wody? co idzie do wymiennika?Dzieki!!!

0
  • #9 29 Sty 2013 22:44
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Wezwij serwisanta. To nie wymiennik. Stawiam na blokadę grzania cwu.

0
  • #10 30 Sty 2013 06:41
    serwisant73

mariano030 napisał:
    Na CW chodzi bez zastrzeżeń.

Chyba jednak nie...

0
  • #11 30 Sty 2013 08:45
    mariano030
    Poziom 8  

Po moim przegladzie tzn.przepłukanie wymiennika (KamiX) ,przeczyszczenie pieca wyczyszczenie filtra wody,dopompowanie naczynia zbiorczego piec zaczoł działać tak cicho jak w dniu pierwszego odpalenia BYŁEM SZCZESLIWY!!!ale tylko do rana. .Rano już nie było tak pieknie pali się pulsuje dioda 45.C i czerwony odblokujacy. Próbowałem resetować nic nie dało.Wczesniej nie było zadnych błedów pokazywanych przez diody.Czytałem w instrukcji ze czujnik NTC zasilania lub pompa. Pompa chodzi .Czy czujników NTC jest kilka , czy tylko jeden .Gdzie on jest ( na rysunku cieżko dojść który, bo są dwa obok siebie) i jak go sprawdzić,ewentualnie ile kosztuje i czy są zamienniki np. od Termy itp.Jak pisałem marnie z kasą i dlatego zawitałem na te forum szukając pomocy u dobrych duszy . :cry:

0
  • #12 30 Sty 2013 18:04
    serwisant73

Sorry ale bez serwisanta polegniesz. Nie masz wtyki na czesci a zamiennika jako takiego nie ma. Pisane z fona,bez ogonkow.

0
  • #13 30 Sty 2013 19:39
    mariano030
    Poziom 8  

Witam .Walcze jeszcze dzisiaj ,ale nie mam pojecia co może być było idealnie cały czas miga dioda 45 i czerwony przycisk.Reset nic nie daje?HELP!!!

0
  • #14 01 Lut 2013 22:39
    mariano030
    Poziom 8  

Witam.
    Po moich walkach wezwałem serwis junkersa Pan stwierdził że piec jest ok.Zapowietrzony układ dlatego cały czas wywalał mi bład czujniki ntc i jakiś inny . Wyciek zlokalizowany.Dziekuje
    Pozdrawiam

0