Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kango 1.5dci - Renault Kango 1.5 dci Immo mruga

Sebastian Kowalski 29 Jan 2013 14:25 6498 8
    Sebastian Kowalski
    Level 10  
    Witam!
    W Renault Kangoo 1.5 dci z roku 2005 i komputerem Delphi nie czyta immo. Problem polega na tym że autko oczywiście nie odpala. Po podpięciu CDIF-a w immo odczytuje błąd:
    067 Połączenie pierścienia z dekoderem - brak komunikacji.
    Okablowanie sprawdzone do czytnika, do komputera również. Nawet odczytałem zawartość eeproma (95080) z komputera tak na wszelki wypadek.
    Naczytałem się na forum że problemem są pętle w tych modelach.
    Pytanie moje jest takie czy faktycznie szukać innego czy wyleciał transpoder przy kluczyku (a jak to z autami z zachodu bywa kluczyk tylko ten jeden).
    Czekam mile na jakieś podpowiedzi w tym temacie.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Oddać do fachowca.
    Sebastian Kowalski wrote:
    czy wyleciał transpoder przy kluczyku

Naczytałem się na forum że problemem są pętle w tych modelach.

Po podpięciu CDIF-a

Koniecznie.
    Sebastian Kowalski
    Level 10  
    Całkiem dobra i miła porada...
    Dodatkowo dopytam czy podstawienie innej pętli coś w tym temacie poradzi. Widać że ciężki temat.
    User removed account
    User removed account  
    Sebastian Kowalski
    Level 10  
    Z pętli (dekodera) idą przewody do puszki (pewnie to BSI) tylko to w Kangoo jest kapitalne zamontowane. Dodatkowo diagnoza IMMO w parametrach pokazuje brak odczytu z kluczyka (co definiuje błąd 067) ale UCH pokazuje zaprogramowany. Podejrzewałem rozruch auta na słabym aku lub brak masy. Odczyt z UCH pamięci nie wskazuje w pierwszych linijkach na wykodowanie się UCH.
    Chcę spróbować jeszcze wyzerować zapis w pamięci UCH odnośnie immo i zobaczyć czy się douczy.
    Ostatecznie podepnę Clipa i zobaczę czy da się coś wykombinować. Pewnie jak znam temat trzeba będzie mieć kod PIN do auta.
    User removed account
    User removed account  
    Sebastian Kowalski
    Level 10  
    Po podpięciu drugiego dekodera z pętlą nic się nie zmieniło nawet mnie to nie dziwi.
    Odczytałem błędy CDIF-em w punkcie IMMO żadnej zmiany 067, a w parametrach widać:
    Blokada zapłonu TAK
    Żądanie kodu - NIE
    Potwierdzenie kodu - NIE
    Zapalenie lampk - naprzemiennie (norma bo mruga)
    Napięcie - 11.4V
    Zaprogramowany UCH - TAK
    Walczyłem z podobnym modelem ale starszy rocznikowo i tam po zamontowaniu emulatora do UCH i przeróbce pamięci śmigało jak szalone. W tym modelu to nie przechodzi.
    Po mojemu wychodzi że wyfrunął kluczyk ale dla pewności konsultuje to na forum.
    User removed account
    User removed account  
    Sebastian Kowalski
    Level 10  
    Temat Rozwiązany, dzięki za pomoc problemem była puszka pod deską rozdzielczą.Dzięki za zainteresowanie.