Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Kango 1.5dci - Renault Kango 1.5 dci Immo mruga

29 Sty 2013 14:25 6066 8
  • Poziom 10  
    Witam!
    W Renault Kangoo 1.5 dci z roku 2005 i komputerem Delphi nie czyta immo. Problem polega na tym że autko oczywiście nie odpala. Po podpięciu CDIF-a w immo odczytuje błąd:
    067 Połączenie pierścienia z dekoderem - brak komunikacji.
    Okablowanie sprawdzone do czytnika, do komputera również. Nawet odczytałem zawartość eeproma (95080) z komputera tak na wszelki wypadek.
    Naczytałem się na forum że problemem są pętle w tych modelach.
    Pytanie moje jest takie czy faktycznie szukać innego czy wyleciał transpoder przy kluczyku (a jak to z autami z zachodu bywa kluczyk tylko ten jeden).
    Czekam mile na jakieś podpowiedzi w tym temacie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Oddać do fachowca.
    Sebastian Kowalski napisał:
    czy wyleciał transpoder przy kluczyku

Naczytałem się na forum że problemem są pętle w tych modelach.

Po podpięciu CDIF-a

Koniecznie.
  • Poziom 10  
    Całkiem dobra i miła porada...
    Dodatkowo dopytam czy podstawienie innej pętli coś w tym temacie poradzi. Widać że ciężki temat.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Z pętli (dekodera) idą przewody do puszki (pewnie to BSI) tylko to w Kangoo jest kapitalne zamontowane. Dodatkowo diagnoza IMMO w parametrach pokazuje brak odczytu z kluczyka (co definiuje błąd 067) ale UCH pokazuje zaprogramowany. Podejrzewałem rozruch auta na słabym aku lub brak masy. Odczyt z UCH pamięci nie wskazuje w pierwszych linijkach na wykodowanie się UCH.
    Chcę spróbować jeszcze wyzerować zapis w pamięci UCH odnośnie immo i zobaczyć czy się douczy.
    Ostatecznie podepnę Clipa i zobaczę czy da się coś wykombinować. Pewnie jak znam temat trzeba będzie mieć kod PIN do auta.
  • Poziom 10  
    Po podpięciu drugiego dekodera z pętlą nic się nie zmieniło nawet mnie to nie dziwi.
    Odczytałem błędy CDIF-em w punkcie IMMO żadnej zmiany 067, a w parametrach widać:
    Blokada zapłonu TAK
    Żądanie kodu - NIE
    Potwierdzenie kodu - NIE
    Zapalenie lampk - naprzemiennie (norma bo mruga)
    Napięcie - 11.4V
    Zaprogramowany UCH - TAK
    Walczyłem z podobnym modelem ale starszy rocznikowo i tam po zamontowaniu emulatora do UCH i przeróbce pamięci śmigało jak szalone. W tym modelu to nie przechodzi.
    Po mojemu wychodzi że wyfrunął kluczyk ale dla pewności konsultuje to na forum.
  • Poziom 10  
    Temat Rozwiązany, dzięki za pomoc problemem była puszka pod deską rozdzielczą.Dzięki za zainteresowanie.