Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KYOCERA FS-C5200DN - Jak dostać się do lasera i rozkręcić drukarkę aby wyciągnąć

29 Sty 2013 14:35 1158 2
  • Poziom 26  
    Witam trafiłem właśnie na taki model drukarki, potrzebuję się dowiedzieć jak się wyciąga pas i laser itp. Mile widziany manual do niej.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam.
    Z tego co pamiętam, a robiłem to jakiś czas temu, rozbiera się ją od góry.
    Wyciągasz tonery od góry, wszystkie kolory. Pd góry przy tylnej ścianie maszyny są 2 śruby od pasa transferowego, z tym że prawa trzyma też "maskownicę" chyba chipów z tego co pamiętam. Jak odkręcisz tą prawą śrubę to podniesiesz maskownicę do oporu (odginasz na bok a nie wyciągasz bo ona się trzyma na jakimś zawiasie), odkręcasz drugą śrubę po lewej stronie i już da się wyciągnąć pas podnosząc do góry. Trochę ciężko się go wkładało za pierwszym razem na miejsce, więc zobacz dokładnie jak jest włożony przed wyjęciem. Pod pasem masz bębny, niżej pod nimi sekcje developerów a pod tym skrzynki z laserami. Mam nadzieję, że to coś pomoże.

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    OK musiałem jeszcze wyciągnąć plastyki kolorów tonerów i wtedy maskownica czipów podnosi się do góry i pas wychodzi dość łatwo i mała zabawa z bębnami i wywoływaczkami imamy dostęp do laserów. Wyczyszczone i poskręcane, odzyskał kolory i wszystko gra. Temat zamykam