Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intek M-120 Plus - radio zaczęło odbierać max z kilkuset metrów

29 Sty 2013 17:23 2367 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Coś stało się z moim radiotelefonem Intek M-120 PLUS, kupiłem je używane latem i wszystko było ok, gdy temperatura zaczęła spadać poniżej zera radio po kilku chwilach od włączenia głuchło, po przyniesieniu do domu znowu ożywało ale tylko na chwilę.

W obecnej chwili cały czas jest ogłuchnięte , nadaje i odbiera ale słyszy maxymalnie z kilkuset metrów, głośny i wyraźny odbiór jest tylko z kilkudziesięciu metrów.

Radio prawie w ogóle nie reaguje na podpięcie anteny tzn nie zwiększają się szumy, natomiast w samym odbiorze widać, że antena bierze udział bo bez niej odbiór spada do kilku metrów. Samo radio też znacząco mniej szumi niż przed usterką.

Sprawdziłem gorącą żyłę miedzy gniazdem antenowym a płytą główną i jest ok, dodatkowo wymieniłem kilka kondensatorów: c48, c122, c52, c45, c130, c51. Poprawiłem też trochę luty na płycie chodź żaden nie wyglądał na zimny. Przeszukałem już google i forum ale nadal nie umiem rozwiązać problemu. Nie mam żadnej styczności z elektroniką na co dzień ale posiadam miernik, lutownicę i dużo chęci. Doradzono mi, że tylko na tym portalu znajdę ludzi którzy mi pomogą.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam Wiesław.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 19  
    Witam..
    Sprawdź filtr pośredniej częstotliwości taka czarna kostka.
    O ile pamięć mnie nie myli to pisze na nim 455HTW
    pozdrawiam..
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 2  
    doktorek napisał:
    Witam..
    Sprawdź filtr pośredniej częstotliwości taka czarna kostka.
    O ile pamięć mnie nie myli to pisze na nim 455HTW
    pozdrawiam..

Zlokalizowałem go, na moim jest napisane CQ 33-455HT i wygląda na to, że nie był nigdy wymieniany.

Powiedzcie mi jak go zbadać i ewentualnie wykluczyć jego uszkodzenie?
  • Poziom 25  
    Wieslaw3213 napisał:
    Powiedzcie mi jak go zbadać i ewentualnie wykluczyć jego uszkodzenie?

Zmierz napięcie,na sprawnym filtrze na jego wyjściu powinno być w granicach 1Volta.
    Intek M-120 Plus - radio zaczęło odbierać max z kilkuset metrów
  • Poziom 2  
    Na C25 pokazuje mi 6,74v
  • Moderator
    Wieslaw3213 napisał:
    Na C25 pokazuje mi 6,74v

Kto prosił o pomiar C25?
    Zmierz na wyjściu filtra.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Z powodu utylizacji radiotelefonu, na prośbę twórcy tematu - temat ten ZAMYKAMY .

Pozdrawiam.