Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Flatron W2243S - Niepoprawne wykrywanie Monitora LCD przez PC

Piotr q5 29 Sty 2013 18:26 2859 0
    Piotr q5
    Poziom 7  
    Witam, mam problem z monitorem takim jak w temacie.
    Moja karta Graficzna GF9800GT 1024MB, wyjścia 2x DVI. Pod jedno wejście podłączona przejściówka DVI » VGA i tak podłączony jest pod to monitor który w sobie ma również wejście VGA.

Monitor był wykrywany w 100% poprawnie (jako W... coś tam) rozdzielczości takie jakie powinny być (do 1920x1080 ) zero usterek itp do pewnego czasu jak zjawił się kolega z swoim PC który chciał coś sprawdzić . Podłączyliśmy jego PC pod mój monitor z jego przejsciówką ( grafika GF GTX 660 TI 2x DVI) ok działa. Podłączyłem swój pc ok , działa, wykrywa dobrze itp. Kilka dni później znów podłączyłem PC kolegi z tym że z moją przejściówką, działało ok , wykryło poprawnie monitor itp.

Następnie podłączam swój PC i się zaczęły cuda. Monitor wykrywany jako "Rodzajowy monitor inny niż PnP" rozdzielczość max 1600 x 1200 , brzydki niewyraźny obraz , odświeżanie do wyboru od 60hz do 85hz ( wczesniej miałem 59 i 60Hz )
    Zacząłem szukać problemu , począwszy od sterowników monitora ( domyślne windows ) poprzez instalowanie starszych sterowników do Grafiki,niepomogło. Dopiero Gdy zainstalowałem najnowsze sterowniki Karty coś sie ruszyło. I obecnie mam :
    - Monitor wykrywany jako " Rodzajowy monitor inny niż PnP "
    - rozdzielczość od najmniejszych do 2048 x 1536 :idea:
    Moja karta obsługuje max 1920 x 1080 dlaczego mam dużo większą rozdzielczość do wyboru chociaż i tak ona nie działa. Z taką rozdziałką radzi sobie owy GF GTX 660 Ti ale nie mój poczciwy GF 9800GT.
    - odświeżanie 60Hz ale obraz ok tak jak kiedyś, mogę ustawić 1920 x 1080
    - sprawdzałem na dwóch innych przejściówkach i jest to samo.
    - przejściówka kolegi i moja mają taką samą ilość pinów , różnych producentów

Monitor działa ok ale jest wykrywany jakby był podłączony pod GF 660Ti chociaż nie jest :D
    Za wszystkie porady serdecznie dziękuje , mam nadzieje że niebędzie to uszkodzony EDID :|

Pozdrawiam Piotr
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści