Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SGI33E35EU - po wstępnym płukaniu nie grzeje wody

29 Jan 2013 19:37 5850 2
 • Level 8  
  Witam

  A więc zmywarka z tematu nie przechodzi do dalszych trybów po wstępnym płukaniu. Czyli nie otwiera pojemnika z kostką i nie zaczyna grzać wody.

  Sprawdziłem co następuje: płaszcz wodny i inne rurki, sitka itp. wolne od brudu. Nie ma przecieków. Pompy sprawne. Grzałka sprawna. Mikroprzełącznik ciśnieniowy sprawdzony, również pod obciążeniem, na 100% sprawny. Element w grzałce, który się wysuwa aby włączyć ten przełącznik - działa. Wymieniony przekaźnik od grzałki - stary miał trochę przypalone styki. Termostat sprawdzony - tam gdzie podłącza się przewód od grzałki ma zwarcie, ale...

  No właśnie, ale. Gdy odłączę termostat i zewrę "na krótko" kabel od grzałki, zmywarka po kilku minutach kończy płukanie, otwiera pojemnik z kostką, na grzałce pojawia się napięcie i grzeje jak wściekła :wink:

  Moje pytanie: czy to oznacza, że termostat jest jednak uszkodzony czy może jednak moduł sterujący we współpracy z termostatem daje takie siupy? Kable od termostatu wyglądają na nieuszkodzone. Styki, ścieżki i elementy w module wyglądają ok.
  [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Level 20  
  termostat ntc posiada obok również ogranicznik temp. może on niema przejścia 2 czerwone kabelki