Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat/vw - Co kupić seat/vw

misiek83 29 Sty 2013 21:33 1098 3
  • #1 29 Sty 2013 21:33
    misiek83
    Poziom 12  

Witam forumowiczów.

Mam mały problem z wyborem zakupu auta takiego od 2005 roku do 24000zł lub trochę więcej.Moje dwa wybrane auta z których nie mogę zdecydować na to jedno to :
    -VW touran z silnikiem 1.9 tdi 105 KM.tylko taki silnik wchodzi w grę oraz wyposażenie:klimatronic, 4xel.szyby i taki z w miarę dobrym wyposażeniem.Szukam większego auta ponieważ powiększa mi się rodzinka.Drugie autko to:
    -Seat Altea z silnikiem 1.9 tdi 105 KM.i też żeby było dobre w miarę wyposażenie, musi być klimatronic nie manual.Miałem wcześniej Leona I wersja z 2004 roku taki na wypasie i bardzo dobrze się sprawował i dlatego myślę o Seacie Altea.Czytam wiele postów i nie wiem sam.Który jest mniej awaryjny, z góry dziękuję za wasze wypowiedzi.

0 3
  • #2 30 Sty 2013 00:43
    zeimp
    Moderator na urlopie...

misiek83 napisał:
    Który jest mniej awaryjny, z góry dziękuję za wasze wypowiedzi.

Jak dla mnie, to pod tym względem, są identyczne. Jeden i drugi mają swoje zalet i wady, czasami nawet się pokrywają, jednak pamiętaj, że dziś już bezawaryjnego auta nie kupisz - nie łudź się.

0
  • #3 30 Sty 2013 15:04
    wedsew
    Poziom 15  

Jeździłam trzy lata Touranem od 2007 roku, może z 40 tysiecy kilometrów. Nowy, z salonu, właśnie diesel 1.9 105 koni. Pół roku od kupna coś nagle strzeliło w silniku, zgasł i koniec jazdy. Diagnoza - silnik do wymiany, coś tam pękło, nie pamiętam już co. Dostałam nowy silnik w ramach gwarancji, po kolejnych dwóch latach stało się dokładnie to samo. Cholerny łomot pod maską i laweta. Taka sama diagnoza, znów dostałam nowy silnik. Dobrze, że za darmo, choć trzeba było tym razem się pokłócić bo nie chcieli uznać gwarancji. Jak tylko wsadzili nowy silnik, sprzedałam auto jak najszybciej.
    Lepiej przemyśl jeszcze raz te auta, ja już nie podchodzę do VW i każdemu odradzam auta tej marki.

0
  • #4 31 Sty 2013 01:08
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Też słyszę podobne opinie i z reguły odradzam auta koncernu VW. Za ta kase kupisz prawdziwego vana z lepszym, nowocześniejszym silnikiem diesla np JTD, HDI ( phedra, ulysse, 807, C8) Taka lancię kupisz lalke, bo nikt za tym sie nie "ślini" ,a VW to prawie zawsze coś kombinowane...

misiek83 napisał:
    w grę oraz wyposażenie:klimatronic, 4xel.szyby i taki z w miarę dobrym wyposażeniem

Wymienione przeze mnie auta maja to w standarcie i wiele wiecej ( ESP, navi, wielofun. kier, czujniki parkow. itd) za mniejsza kasę.

0