Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piła elektryczna łańcuchowa makita czy partner

marek5pl1m 29 Sty 2013 22:50 2895 1
  • #1 29 Sty 2013 22:50
    marek5pl1m
    Poziom 6  

Waham się z wyborem która piłę kupić. Obie w tej samej cenie.
    Makita UC 4020- najprostszy model makity,silnik 1800W bez sprzęgła przeciążeniowego. Sprawdzona marka według opinii użytkowników sprzęt nie do zajechania.Często pojawiają się jednak głosy o wadach pompy olejowej.
    Partner ES 2200, firmy nie znam ale z tego co się dowiedziałem sprzęt na podzespołach Husgvarna. Silnik 2200W, piła posiada sprzęgło przeciążeniowe.To przemawia za jej wyborem. Nie wiem jednak jak wygląda trwałość i bezawaryjność tego sprzętu po dłuższym użytkowaniu.
    Osobiście skłaniam się do Makity gdyż mam kilka narzędzi tej firmy i doceniam ich wytrzymałość i bezawaryjność. Zaskakują mnie jednak i niepokoją te uwagi o wadach pompy oleju. Ciekawe jak pod tym względem wygląda piła Partner.
    Nie wiem też jak dużym atutem w piłach jest obecności sprzęgła przeciążeniowego.
    Ja mam starą, rosyjską pilarkę stołową, mały silnik 0,5KW. Ne posiada żadnego sprzęgła. Zaklinowanie tarczy i buczenie silnika dopóki nie wyjmę obrabianego materiału jest na porządku dziennym. Służy mi już kilkanaście lat i silnik jakoś się nie spalił.
    Nie wiem na co postawić:
    Makita prosta, ale wypróbowana i niezawodna firma ( no ale ta pompa oleju ? ) czy Partner, mocniejszy silnik plus sprzęgło przeciążeniowe, ale nie wiadomo jaka trwałość produktu.
    Czy ktoś pomoże rozwiać moje wątpliwości?

0 1
  • #2 30 Sty 2013 09:22
    AnTech
    Poziom 31  

Używam pilarki Partner ES2200 od kilku lat. Przygotowuję przy jej pomocy drewno do kominka. Jak dotąd żadnych problemów. Zaletą jest znacznie większy niż w pilarce Makita zbiornik oleju. Bardzo wygodny jest ergonomicznie zamontowany uchwyt dla lewej ręki. Polecam.

0