Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jedna antena szerokopasmowa dwa TV jak podłączyć

29 Sty 2013 23:13 25131 31
  • Poziom 9  
    Mam telezior z mpeg4 i tv z dekoderem do mpeg4 chciałbym podłączyć je na antenie siatkowej co mam zrobić wygląda to tak. I podłączyłem to lecz nie działa mi sygnał na telewizorach,a jak podłącze każdy z osobna to anteny to wszystko smiga wtedy razem niestety nie działają. wiem że nakłada się pewnie sygnał lub za słaby jest ale co zrobić żeby tak nie było i aby to działało sprawie.
    Tak to wyglada.
  • Poziom 35  
    Co to za wzmacniacze przy telewizorach?
  • Poziom 9  
    takie cudo

Zdanie rozpoczynamy wielką literą.
    Każde.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 35  
    Podaj więcej danych odnośnie swojej lokalizacji.
    Jaki masz najbliższy nadajnik telewizyjny?
  • Poziom 9  
    nie,mam pojęcia ,okolice obornik śląskich.
    widze ze ty z wrocławia.
    chodzi też o to że niby przed tym spliterem ma być coś jeszcze żęby to wzmocniło by sygnał antenowy tylko nie wiem czy to prawda i czy to coś da

Jak rozpoczynamy nowe zdania/ spacje/ pisownia/ znaki?
    Proszę poprawić!
    [_P_]
  • Poziom 9  
    Niestety, nie ogarniam jak to sprawdzić.
    Jest jeszcze jakiś inny pomysł???
  • Poziom 35  
    Na zdjęciu widnieje zasilacz , tylko po co dwa w tym układzie?
    Jeżeli stosujesz splliter to musi mieć możliwość przejścia dla DC aby zasilić wzmacniacz zamontowany w antenie.
  • Poziom 9  
    Czyli co, bo nie bardzo rozumiem. to jak mam zamontować kabel anteny do dekodera jak nie bede miał tej wtyczki ze wzmacniaczem ???
    możesz mi to wyjaśnij bo nie bardzo rozumiem. Lub podac jakieś screeny tych przedmiotów.
  • Poziom 35  
    Najbliższe nadajniki to Żórawina i Ślęża.
    Co masz zamontowanego w puszce antenowej symetryzator czy jakiś wzmacniacz?
  • Poziom 9  
    O ile się nie mylę, to mam takie coś w tym czarnym pudełku.

Zdanie rozpoczynamy wielką literą.
    Każde.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 43  
    Jest jeszcze parę innych opcji, tak prawdę mówiąc. ;)
    kizek napisał:
    Co masz zamontowanego w puszce antenowej symetryzator czy jakiś wzmacniacz?

Też mi pytanie, skoro zasilacze na dole. Nawet dwa! Nooo ale - skoro dwa - to może i zasadne pytanie. :)

Aż dziwne, że temat o takim poziomie jeszcze na forum egzystuje. Zwłaszcza, że "tysiąckrotnie" takie podstawowe sprawy już były omawiane.
  • Poziom 9  
    Taki jak pokazałeś na rysunku rozgałeśnik dwudrożny R-2 mam ale jeśli mogę o coś spytać jak to ma działać jak nic nie jest podłączone zasilaczem do prądu.
    i o jaki wzmacniacz mi chodzi na rysunku 1 przy antenie ?
  • Poziom 43  
    Wystarczy szukać i czytać po 20 styczniu.

Inf1n1ty napisał:
    o ile się nie mylę to mam takie coś w tym czarnym pudełku.

Gdzie w zasilaczu?

kizek napisał:
    Na zdjęciu widnieje zasilacz , tylko po co dwa w tym układzie?
    Ano , jak nie ma czego innego , to aby składowa stała się nie przedostawała.
  • Poziom 9  
    kizek napisał:
    Jedna antena szerokopasmowa dwa TV jak podłączyć Jedna antena szerokopasmowa dwa TV jak podłączyć
    Masz dwie opcje podłączenia.

Ten drugi schemat niestety nie działa.
    A ten pierwszy schemat potrzebuje wzmacniacza na antenie gdzie taki dostać ??? ale żebym mógł go zamontować gdzie indziej nie przy antenie.
    Proszę o pomoc już nie wiem co mam robić;/

Mam pytanie jeśli zostawie tak jak jest na tym drugim schemacie lecz przed spliterem dodam zasilacz antenowy z separatorem (wtyk F) a potem rozgałeźnik i przy żadnym TV nie będzie zasilacza tylko będa te końcówki Link to zadziała???
  • Poziom 35  
    Jeżeli drugi schemat się nie sprawdza to w takim układzie w puszce antenowej masz zamontowany wzmacniacz który wymaga zasilania.
    Dokładając splliter masz zanik sygnału, to prawdopodobnie splliter wprowadza zwarcie w instalacji lub nie przepuszcza zasilania do wzmacniacza przy antenie.
    Jeżeli uparłeś się na dwa zasilacze to musisz zastosować rozgałęźnik sygnału który umożliwia przesył napięcia stałego zasilającego wzmacniacz z dowolnego wyjścia.
    http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_satelitarny_1_2f_signal_R85122.htm
    Tak, w tedy powinno zadziałać.
  • Poziom 9  
    Ale ja własnie taki rozgałęźnik mam jak pokazałeś i zamontowałem to bez zasilaczy.;/ i także nie działa. Może być to spowodowane tym że musze ten zasilacz z separatorem dać przed rozgałeźnikiem??
    taki mam. -> http://www.awpol.pl/131821/rozgaleznik-1-2
  • Poziom 35  
    Podałeś w pierwszym poście że osobno podłączając TV do anteny, to odbierasz prawidłowo sygnał czy w tedy też używasz zasilacza?
    Bardzo możliwe ze ten rozgałęźnik zwiera zasilanie.
  • Poziom 9  
    Jeśli kabel antenowy podłącze do Tv to działa normalnie i używam zasilacza, jeśli podłączam do drugiego też używam zasilacza i działa ale jeśli podłącze oba przez ten rozgałęźnik co pokazałem to żaden nie działa bez względu na to czy na jednym dam zasilacz czy na drugim czy wogóle nie dam lub dam na obu ;/ jeśli podłączam przed spliter nic sie nie dzieje cisza.
    Może być to spowodowane jakością sygnału??
  • Poziom 35  
    Sprawdź omomierzem swój rozgałęźnik odłączając go od instalacji oczywiście, wyjścia względem masy, jeżeli będzie "0" to rozgałęźnik się w tej instalacji nie nadaje ma zwarcie dla DC. Jak zachowują się diody sygnalizacyjne na zasilaczach w momencie jak to wszystko podłączasz?
  • Poziom 9  
    Diody i na jednym i na drugim zasilaczu się świecą.
  • Poziom 9  
    wow napisał:
    Zrób tak:

Zrobiłem tak ale podłączyłem tym spliterem
    Link
    i nie działa niestety.

Dodano po 19 [minuty]:

Nie wiem może coś źle robie ale jeszcze raz pokaże jak podłączyłem to wszystko.

• Poziom 43  
    Inf1n1ty napisał:
    Diody i na jednym i na drugim zasilaczu się świecą.
    Czyli jedno jest pewne, że pomiędzy zasilaczami jest właściwe połączenie.
  • Poziom 9  
    Dobrze ale co z tego jak nic nie działa???
  • Poziom 43  
    Inf1n1ty napisał:
    Dobrze ale co z tego jak nic nie działa???
    Bo winny jesteś ty, twoja wiedza. Wezwij kogoś co ma pojęcie i będzie działać.
    Ile można każdemu ....... tłumaczyć z osobna?
  • Poziom 9  
    Cwany jesteś bo się znasz a ciężko CI wytłumaczyć innym, bo tracisz przez to.
    Pewnie jesteś właśnie takim monterem i teraz jak byś mi powiedział stracił byś potencjalnego klienta. Ale co zrobić widziałem że nie tylko do mnie rzucasz takimi tekstami.
    PS. Dobrze się na czym znać i nie pomóc innym i tylko obrażać.

Nie mógłby mi ktoś wytłumaczyć jaki dokładnie kupić rozgałęźnik i i jak zmontować to wszystko tak aby to działało, bardzo mi zależy. Proszę o parametry i jakiś schemat. Oddam wszystkie punkty, jakie mam.
  • Poziom 43  
    Przecież wszystko Ci już napisano. Jasno i wyraźnie. A nawet obrazki dodano, gdybyś pisanego nie mógł zrozumieć.

mirex napisał:
    Aż dziwne, że temat o takim poziomie jeszcze na forum egzystuje. Zwłaszcza, że "tysiąckrotnie" takie podstawowe sprawy już były omawiane.

I - w drodze wyjątku - podam ci jeszcze jedno rozwiązanie - zasilacz zamontuj przed rozgałęźnikiem. Tym, który posiadasz.
    Czyli między anteną, a rozgałęźnikiem. Potrzebna ci tylko przejściówka z "F" na "gniazdo antenowe", którą wkręcisz na wejście rozgałęźnika i "wtykniesz" wtyczkę od zasilacza.

Oczywiście zakładając, że rozgałęźnik sprawny, a kable poprawnie zarobione.