Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WDR3600 - Utrata połączenia

30 Sty 2013 02:01 1677 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Zakupiłem router TP Link WDR3600. Router podłączyłem pod modem Cisco. Internet mam z multimediów. Podczas pierwszej instalacji routera i ustawiania połączenia wybrałem adres IP dynamiczny i sklonowałem MAC'a, następnie ustawiłem hasło dostępu i zabezpieczenia. Wszystko niby się załączyło i internet przez wifi działał na dwóch urządzeniach. Niestety po pewnym czasie połączenie się urwało. Znowu zrobiłem to samo ale po pewnym czasie połączenie znowu zostało przerwane. Jaki jest powód? Jeśli internet "chodzi" na dwóch urządzeniach to po wpisaniu na trzecim urządzeniu klucza do sieci również zrywa połączenie na tych na których wcześniej chodził. Czy kolejne urządzenia trzeba dodawać w ustawieniach routera czy powinno się tylko wpisywać klucz dostępu do sieci? I dlaczego przerywa połączenie? Niestety jestem zielony w tych sprawach... Pomocy

Dodano po 37 [minuty]:

Czy to ze mam jeszcze aktywne polaczenie przez wifi z liveboxem neostrady może powodować jakiś konflikt i dlatego mnie wywala na laptopie z neta jak jestem polaczony przez wifi z routerem ktory podaje sygnał multimediów. Teraz np siedze na necie na smartfonie i łapie połączenie z tp linka ktory jest podłaczony do modemu multimediow a na laptopie polaczenia nie ma i nie mozna wejść na neta. Czy w ustawieniach routera trzeba dodawać kazde urządzenie osobno albo przez przycisk wps? A moze w modemie cisco multimedia są jakieś zabezpieczenia uniemozliwiajace podlaczenie wiekszej luczby urzadzen niz jedno?

Dodano po 13 [minuty]:

Czy to ze mam jeszcze aktywne polaczenie przez wifi z liveboxem neostrady może powodować jakiś konflikt i dlatego mnie wywala na laptopie z neta jak jestem polaczony przez wifi z routerem ktory podaje sygnał multimediów. Teraz np siedze na necie na smartfonie i łapie połączenie z tp linka ktory jest podłaczony do modemu multimediow a na laptopie polaczenia nie ma i nie mozna wejść na neta. Czy w ustawieniach routera trzeba dodawać kazde urządzenie osobno albo przez przycisk wps? A moze w modemie cisco multimedia są jakieś zabezpieczenia uniemozliwiajace podlaczenie wiekszej luczby urzadzen niz jedno?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ustaw tylko jedno połączanie, albo na czas testów wyłącz Livebox'a.
  • Poziom 10  
    Nie rozumiem. Jedno połączanie? Ja mam dwa laptopy i dwa smartphony na które musze rozdzielić sygnał multimediów. Może coś robię zle tylko nie wiem co. Monter z multimediów podłączył mi neta na laptopa przez kabel. Tzn. miałem połączenie modem cisco - laptop. W celu rozdzielenia sygnału podłączyłem modem cisco z routerem który następnie podczas pierwszego uruchomienia miałem podłączony kablem z laptopem. Modem cisco-router-laptop. Włożyłem płytkę instalacyjną i postępowałem według instrukcji. Po kolei podłączałem urządzenia do siebie i wszystko było ok. Następnie musiałem wybrać rodzaj połączenia tzn dynamiczne, statyczne i PPOE. Tu wybrałem dynamiczne i sklonowałem adres Mac w ustawienia routera. Pózniej ustawiłem zabezpieczenia i swój klucz na dwa zakresy 2,4 i 5Ghz. Następnie pojawił się monit czy chcę dodać urządzenie przez WPS naciskając przycisk. Nie naciskałem przycisku WPS i zakończyłem proces instalacji według instrukcji. Następnie odłączyłem kabel łączący router z laptopem w celu nawiązania połączenia tylko przez WIFI. Wyszukałem nazwę swojego połączenia, wpisałem klucz który wcześniej utworzyłem i internet działał. Problem pojawił się gdy na drugim urządzeniu (smartphone) też próbowałem się połączyć z netem. Wtedy na laptopie wywaliło mnie z neta. Nie wiem może muszę w ustawieniach routera dodawać urządzenia ręcznie? Tak jak Pan mi radził wyłączyłem Neostradę-Liveboxa. Mam jeszcze internet z Neo do końca tygodnia gdyż kończy mi się tam umowa i przeszedłem właśnie do multimediów. W tej chwili mam neta i na laptopie i na dwóch smartphonach i mnie jeszcze nie wywaliło z żadnego to może będzie ok. Może pomogło wyłączenie Liveboxa?

Dodano po 6 [minuty]:

Może zakłócenia były dlatego że były włączone obok siebie dwa przekazniki na raz ten TPLinkWDR3600 i LIvebox a one stały obok siebie! Nie wiem sprawdze jak to bedzie szło i jeszcze napisze co i jak. A czy można recznie w ustawieniach routera dodawac urzadzenia ktore ma obslugiwac przez WPS? Niestety jestem początkujący jeśli chodzi o konfigurowanie routera itp.
  • Poziom 10  
    Niestety dalej jest coś nie tak. Wywala mi neta na laptopie i internet często się wiesza. Jaka może być przyczyna?

Dodano po 4 [minuty]:

Neta wywala tylko na jednym laptopie. Na innych urządzeniach (smartphony) wszystko jest ok i na drugim laptopie raz tylko się zawiesił ale chodzi. Tylko na pierwszym laptopie wywala i nie można nawiązać połączenia. Co może być przyczyną? Może coś z kartą sieciową??? Pomocy