Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektrolux ew 1044s - nie zalacza silnika

tofik67 30 Sty 2013 05:43 1170 4
  • #1 30 Sty 2013 05:43
    tofik67
    Poziom 11  

witam , w w/wym praleczce motyw jest taki że czasami silnik zaskoczy i działa wszystko ok , ale czasami i to nawet często jest tak że słychać jak klikają przekażniki na module silnik zakręci prawo lewo po czym słychać trzecie klikniecie i cisza silnik przestaje chodzić .Próbowałem na dwóch modułach i dwóch silnikach i efekt taki sam ,pytanko pewnie coś siedzi w samym programatorze , może któryś z kolegów spotkał się z takim kłopotem .

0 4
  • Relpol
  • #2 30 Sty 2013 08:03
    czolgista
    Poziom 27  

czy były takie same ?

tofik67 napisał:
    Próbowałem na dwóch modułach
    i
    tofik67 napisał:
    dwóch siklnikach
    jaka jest różnica między modułem a programatorem
    tofik67 napisał:
    coś siedzi w samym programatorze
    bardziej sprecyzuj swoje pytanie i podaj własne spostrzeżenia pomiary . Czy sprawdziłeś wiązkę kabli do silnika i wtyczką .

0
  • Relpol
  • #3 30 Sty 2013 09:06
    tofik67
    Poziom 11  

silniki te same , różnica miedzy modułem a programatorem ???? wydaje mi się że programator daje nam sygnał na moduł a on dalej steruje silnikiem , jak mogę jeszcze bardziej sprecyzować ??? wiązka jest ok , napięcia prawidłowe oczywiście jak silnik chodzi bo jak nie to nie ma napięcia to chyba logiczne

Dodano po 42 [sekundy]:

tofik67 napisał:
    silnik i moduły i te same , różnica miedzy modułem a programatorem ???? wydaje mi się że programator daje nam sygnał na moduł a on dalej steruje silnikiem , jak mogę jeszcze bardziej sprecyzować ??? wiązka jest ok , napięcia prawidłowe oczywiście jak silnik chodzi bo jak nie to nie ma napięcia to chyba logiczne

0
  • #4 30 Sty 2013 18:06
    skryn
    Admin grupy AGD

tofik67 napisał:
    witam , w w/wym praleczce motyw jest taki że czasami silnik zaskoczy i działa wszystko ok , ale czasami i to nawet często jest tak że słychać jak klikają przekażniki na module silnik zakręci prawo lewo po czym słychać trzecie klikniecie i cisza silnik przestaje chodzić .Próbowałem na dwóch modułach i dwóch silnikach i efekt taki sam ,pytanko pewnie coś siedzi w samym programatorze , może któryś z kolegów spotkał się z takim kłopotem .

To znaczy, że masz dwa niesprawne moduły lub dwa niesprawne silniki (szczotki).
    I nie kombinuj.
    Możesz ewentualnie powymieniać przekaźniki w module lub szczotki w silniku.
    Programator zostaw w spokoju, bo tutaj nie ma znaczenia. Elementem sterującym jest moduł.
    Innej opcji nie ma.

0
  • #5 31 Sty 2013 10:19
    tofik67
    Poziom 11  

Moduły i silniki są na bank sprawne sprawdzone na innej pralce, oczywiście takiej samej, dlatego podejrzewam sam programator, wiązka sprawdzona każdy jeden przewodzik po kolei.

0