Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] kondensatory 10000uF 35v 5 sztuk

Roszer 30 Jan 2013 10:18 2415 7
    Roszer
    Level 17  
    Kupię 5 sztuk kondensatorów 10000uF 35v, potrzebuje żeby elementy były dobrej zaufanej firmy, zależy mi na jakości i fakturze.
    Może wiecie jakich mam szukać bo nie wiem czy zawsze cena/jakość idzie w parze.
    (poprawiłem wartość kondensatorów)Roszer
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
    Roszer
    Level 17  
    Odnoszę wrażenie że nie zostałem zrozumiany, mam otwarte konto np. w North.pl.wiem gdzie szukać takich kondensatorów o takich parametrach.
    Jednak mają być wymienione na kondensatory b.dobrej jakości bo maszyna w której one pracują kosztuje kilkaset tysięcy, nie mogę sobie pozwolić na wstawienie kiepskich jakościowo.
    Dlatego też pytam jakie to są te b.dobre?
    ManJak
    Level 12  
    Roszer. Sama pojemność i napięcie to nie wszystko. To tylko dwa najważniejsze parametry i mam wrażenie, że jednak nie do końca wiesz jakie kondki potrzebujesz. Dla jednego zastosowania najważniejsza jest żywotność kondensatora, dla innego wysoka temperatura pracy, a dla jeszcze innego niska impedancja lub prąd. Dla porównania jeden kondensator 1000uF/35V ma parametry 10000h RC=2.30A i ESR=52mOhma, drugi 5000h RC=2.77A ESR=18mOhma. Który jest lepszy?
    Roszer podaj kto jest producentem kondka, podaj jego serię i wymiary, to wtedy będzie można coś dobrać.
    Roszer
    Level 17  
    Producent Daewoo 10000uF 35WV
    wymiary 40x24mm wys/średnica
    Temperatura 85c ale wydaję się to mało bo w szafie temperatura sięga 40c
    a temperatura samych kondensatorów to 50c płyty na której są zamontowane to 70c, przed chwilą mierzyłem.
    Brak chłodzenia i przewietrzania co zamierzam zmienić w najbliższych dniach.
    Same kondensatory maja jeszcze na obudowie takie symbole: CE-FHS i nic więcej.
    Zamontowane są w zasilaczach Siemens SIDAC-S 4AV4110-2EB00-A0 400/230V-15V10A trzy sztuki
    i w drugim podobnym ale 6 Amper dwie sztuki.
    Same zasilacze są w szafie rozdzielczej maszyny pakującej wyroby gotowe VIA PACK BM-410
    Chce je wymienić gdyż są napuchnięte jak baloniki, porobiły sie okrągłe.
    ManJak
    Level 12  
    No to już coś wiemy. FHS - seria kondków Daewoo z wyprowadzeniem snap-in na 85C. Na 99,9 procenta zjadłeś jedno zero i pojemność jest 10000uF a nie 1000uF. Sprawdź dokładnie. Wymiar dla 10000uF/35V jest właśnie 25x40 czyli mniej więcej taki jak podałeś. Z karty katalogowej wynika, że Ripple Current wynosi 3,62A.
    Kup sobie Jamicona na 105C od razu na 50V w tych samych wymiarach np. u Piekarza i po sprawie.
    marek216

Level 43  
    Polecam cybor-tech.
    Ceny przystępne i z jakością nie ma problemu.
    Roszer
    Level 17  
    Kondensatory kupiłem u piekarza, już po wymianie maszyna chodzi.
    zrobiłem też wloty powietrza u dołu drzwi wloty zabezpieczyłem siatką o oczkach 0,5mm a w górnej części wyciąłem 7,5cm otwór i wstawiłem wentylator stosowany w obudowach komputerowych.Wentylator dość ładnie pompuje powietrze bo temperatury w skrzynce znacznie się obniżyły.
    Mam z nią co prawda problem ale to już innego typu awaria którą opisałem w innym wątku.
    Dziękuję serdecznie za waszą pomoc, pozdrawiam.