Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Kangoo 1.9D - płyn chłodący w oleju silnikowym

30 Sty 2013 10:30 2871 7
  • Poziom 9  
    Witam. Dziś rano po przejechaniu 3km auto zaczęło mi słabnąć i zauwazyłem chmure białego dymu za samochodem. Okazało się, że płyn chłodzący poszedł w olej silnikowy i olej zrobił się szary. Na moje to raczej uszczelka pod głowicą ale czy są też jakieś inne możliwości przez które mogła zaistnieć taka awaria?
  • Poziom 17  
    Pierwsze oczywiste rozwiązanie to UPG, ale jeszcze jest kilka tańszych lub droższych w naprawie.
    Część silników szczególnie diesli ma "chłodnicę" oleju w postaci wymiennika ciepła z układem chłodzenia, z reguły montowane jako podstawka pod filtrem oleju, czasami potrafią tak skorodować że mieszają olej z chłodziwem.

Jeżeli silnik jest z turbosprężarką, to niektóre są dodatkowo chłodzone wodą i tam też jest szansa mieszania przy awarii.

Oczywiście jak napisał kolega wyżej, może być nieszczęście w postaci pękniętej głowicy, a w zależności od konstrukcji silnika problem z płaszczem wodnym w bloku, ale to już naprawdę musiał by być przekombinowany silnik
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Kurcze wypadnięta komora wirowa, to musiało faktycznie "porządek" pod pokrywą zrobić.