Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President ML-145 - Zwarcia na antenie

-Pawuloni- 30 Jan 2013 11:29 2460 8
    -Pawuloni-
    Level 9  
    Witam

Problem jest taki gdy antena jest skręcona na bacie anteny jest masa

na podstawie i kablu bez zmontowania zwarcie nie występuje

pojawia się gdy cewka z batem jest na podstawie.

Czy jest to normalne

czy antena nadaje się do d...
    mulek
    Level 26  
    To antena zwarta dla prądu stałego poprzez transformator dopasowujący impedancję, tak ma być.
    -Pawuloni-
    Level 9  
    ok czyli bacik z drugiej (w tej przejścia masy nie ma) nie jest potrzebny dzięki

3.1.13. /Olek II/
    msepl
    Level 25  
    Wybaczcie ale nie rozumiem z tym bacikiem ?
    operatoronwy
    Level 17  
    Kolega Założyciel tematu zapewne "sprawdzał" antenę omomierzem,albo po prostu przedzwonił i stwierdził ,że jest przejście między żyłą a masą-oplotem kabla-. To nie jest zawarcie.Zwarcie to bez rezystancyjne połączenie biegunów.Tam pomiędzy elementami jest jakaś indukcyjność-cewka. Tak ma być.
    lukaszcafe
    Level 14  
    Kolego,jeżeli masz faktyczne zwarcie na podstawie,po wkręceniu cewki z batem,ja wymyśliłem jeden sposób.
    Strojąc anteny ( missouri),pewnej znanej firmy,napotykałem na zwarcia.
    Po podłączeniu sztucznego obciążenia,okazywało się,że podstawa jest ok...
    Ale do rzeczy.
    Na gwint podstawy,zastosuj grubą,plastikową podkładkę,chodzi mianowicie o to,aby promiennik,nie był maksymalnie dokręcony do podstawy,ale miał jakiś odstęp od podstawy,właśnie w postaci podkładki.W moim przypadku,spotkania kilku takich anten z taką przypadłością, wystarczyło to w zupełności.
    -Pawuloni-
    Level 9  
    Zgadza się omomierzem sprawdzałem przejście na kablu między wtyczką a podstawą "magnesem" i wszystko gra, dopiero jak wkręcę cewkę to na bacie mam masę
    PLEXI
    Level 24  
    Kolego jak masz samą podstawę to na wtyczce na kablu między żyłą gorącą a ekranem będziesz miał przerwę, po wkręceniu anteny w podstawę omomierz pokarze rezystancję bliską zeru, ponadto mierząc omomierzem między wtykiem na kablu to zarówno od żyły gorącej jak i od ekranu do promiennika anteny będziesz miał też małą rezystancję bliską zeru.
    Narysowałem poglądowy rysunek w paincie :).

President ML-145 - Zwarcia na antenie

Grzegorz.
    msepl
    Level 25  
    Kolega mulek w pierwszej odpowiedzi udzielił jedynej, możliwej dobrej odpowiedzi - po co tak dokładnie rozpisywać problem.