Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

junkers sama gaśnie świeczka

13 Lut 2005 19:13 28307 25
  • Poziom 10  
    po jakimś czasie gaśnie świeczka kilka razy na dzień

piec ma około 2 lat
  • Poziom 19  
    Prawdopodobnie jest przytkany cienki miedziany przewód doprowadzający gaz do świeczki tak było w moim piecyku, ale lepiej niech to naprawi fachowiec, bo z gazem nie ma żartów!
  • Poziom 11  
    Nie ma obawy przy czyszczeniu świeczki (bo pewnie także jest zanieczyszczona) i cienkiego przewodu (jak ktoś się trochę zna). Trzeba tylko mieć cienki, twardy drucik żeby przepchać go przez rurkę i wszystko będzie ok, ale jak ktoś nie ma zielonego pojęcia o tym to lepiej wezwać fachowca.
  • Poziom 15  
    Sprawdź czy świeczka dobże ogrzewa termoparę, i czy płomień jest wystarczająco ostry. Przyczyną może być zabrudzona siateczka na samej świeczce przez którą zasysane jest powietrze potrzebne do spalania gazu. Przy rozkręcaniu świeczki uważaj na dyszę która jest między świeczką a rurką. Dyszka ta może być również przypchana.
  • Poziom 14  
    RAczej trzeba sprawdzić połączenia termopary która dochodzi do świeczki
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Podaj typ junkersa.W nowszych modelach zamiast termopary jest montowana elekektroda jonizacyjna która ulega znieczyszczeniu.Efekt jest taki że nalot na elektrodzie pogarsza przewodność cieplną i zastaje odcięty dopływ gazu przez zespół elektromagnesu.
  • Poziom 12  
    Junkers ma 2 lata gwarancji.
    Może lepiej serwis?
  • Poziom 10  
    witam . jeśli gaśnie świeczka to może być wiele przyczyn i wszystko trzeba sprawdzić bo z gazem niema żartów a piszesz że piecyk ma dwa lata to napewno jest wyposażony w czujnik ciągu kominowego , i jeśli są cofane spaliny to czujnik wyłączy elektrozawór gazowy z którym połączona jest też termopara i czujnik temperatury nagrzewnicy .
    tak iż trzeba wszysto sprawdzić łącznie z filtrem gazu , który może być przytkany.....
  • Poziom 11  
    moze byc thermocouple albo gorzej glowny zawor gazu
  • Poziom 10  
    Po pierwsze sprawdź czy płomień świeczki dogrzewa czujkę termopary.
    Jeśli po zgaśnięciu natychmiast możesz piecyk zapalić to wina jest na połączeniu termopary i elektromagnesu, który puszcza gaz. Rozkręć wyczyść, mocno skręć z powrotem.
    Jeśli musisz odczekać jakieś 5 minut, i wtedy zapalić ponownie świeczkę, to oznacza, że wyłącza zabezpieczenie ciągu kominowego. Winą jest brak ciągu.
    Ciupelek
  • Poziom 10  
    Czujnik ciągu może zadziałać tylko w czasie pracy palnika głownego ponieważ wtedy duża ilość cofających się spalin może spowodować zadziałanie tego czujnika i w konsekwencji wyłączenie elektromagnesu w zespole gazowym co spowodyje zgaśnięcie świeczki.Jeśli w tym modelu występuje termopara to ona najczęściej jest przepalona.
  • Poziom 17  
    witam zgadzam się z p.KRZYSIEKRYBNIK podaj dokładnie producenta i model .przyczyn takiego zachowania się moze być duzo . jak nieczujesz się na siłach do tej naprawy to radzę wezwać autoryzowany serwis aby nienarobic większego bigosu pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam!
    Korzystając z istniejącaeg tematu, przyklejam się.
    W moim:
    Junkers W250 K 2P11 (latek "na bidę" 15)
    po wciśnięciu pokrętła, świeczka zapala się od iskrownika, ogrzewa termoparę, ale nawet po godzinie, po wyciśnięciu pokrętła gaśnie i gaz nie zapala się. Podejrzewam, że albo termopara albo elektromagnes, ale jak sprawdzić i czy można to jakoś naprawić? Opór na elektromagnesie jest minimalny, filtry czyste, termopara też. Zaznaczam, że poza termoparą piecyk nie posiada żadnych czujników.
    Za pomoc w rozwązaniu tego problemu będę b. wdzięczny :-).
  • Poziom 28  
    Należy sprawdzić jakość połączenia termopary z elektromagnesem.
    Musi być dobry "styk" przewodów połączeniowych.
  • Poziom 15  
    Dzięki za odpowiedź i chęć pomocy :?: :D
    Styki były czyste a zarówno termopara jak i elektromagnes sprawne (sprawdziłem multimetrem i zapalniczką :) ).
    Po prostu pokrętło po wciśnięciu nie dociskało grzybka do elektromagnesu - brakowało 5mm. Rozebrałem komorę w której jest oś pokrętła i wyregulowałem docisk. Piecyk hula, jak nowy. :D
    Jeszcze raz - dzięki. :)
    Pozdrawiam - Sławek.
  • Poziom 13  
    witam !

jest jakis sposob regeneracji elekktrody jonizacyjnej ?? swieczka czasem musi podgrzac ja u mnie dwa razy zeby otworzyc gaz na glowny palnik
    przeczyszczenie u nasady daje poprawe na 2-3 dni, pozniej jest dokladnie ten sam problem, czyscilem na razie wata i rozpuszczalnikiem, niczym wiecej zeby temu nie zaszkodzic :)
    jest jakis ratunek czy tylko wymiana ?
    poz
    egon12
  • Poziom 15  
    egon12 napisał:
    witam !

jest jakis sposob regeneracji elekktrody jonizacyjnej ??
    Czy to jest to samo, co termopara? A niezależnie - czy filtry gazu i powietrza czyściłeś? Ja od czasu do czasu miewam to samo i po przeczyszczeniu filtra powietrza pod świeczką jest o.k.
  • Poziom 13  
    hmm
    niby tam jest wszystko OK - jesli chodzi o filtry
    ale to na pewno nie to skoro przeczyszczenie elektrody pomaga na pare dni

tylko moje pytanie - jak wyczyscic ja skutecznie z tego nalotu ? jest to wogole mozliwe czy tylko wymiana ?
  • Poziom 15  
    Nadal mi nie odpowiedziałeś: czy elekktroda jonizacyjna to jest to samo, co termopara?
    Jeśli tak, to ja swoją przeczyściłem drobnym papierem ściernym i działa b. szybko (parę sek.). Poza tym sprawdź, czy po wciśnięciu gałki od zaworu świeczki, drugi koniec zaworu dochodzi do elektromagnesu za każdym razem. W moim Junkersie właśnie tam tkwiła przyczyna gaśnięcia świeczki.
  • Poziom 11  
    ja mam junkersa ze sterowaniem elektronicznym, świeczka zapala się przy odkręcaniu wody w kranie, jednak po roku eksploatacji trzeba wzywać serwis do czyszczenia, regulacji itp. rocznie jakieś 80pln, ostanio miałem wymienianą elektrodę odpowiedzialną podawanie iskry. Ten typ tak ma czy mam jakiś felerny egzemplarz. Baterie są nowe, wcześniej na orginalnej elektrodzie po wymianie baterii przez miesiąc ładnie się odpalało, teraz wymieniłem i dalej nic. Efekt jest taki, że iskra sobie pyka i świeczka się nie zapala.
    Już lepsze były normalne podgrzewacze z palącą się świeczką non stop.
    Zastanawiał się ktoś nad zasilaczem zamiast baterii?
  • Poziom 15  
    lthom napisał:
    ja mam junkersa ze sterowaniem elektronicznym, świeczka zapala się przy odkręcaniu wody w kranie, jednak po roku eksploatacji trzeba wzywać serwis do czyszczenia, regulacji itp. rocznie jakieś 80pln, ostanio miałem wymienianą elektrodę odpowiedzialną podawanie iskry. Ten typ tak ma czy mam jakiś felerny egzemplarz. Baterie są nowe, wcześniej na orginalnej elektrodzie po wymianie baterii przez miesiąc ładnie się odpalało, teraz wymieniłem i dalej nic. Efekt jest taki, że iskra sobie pyka i świeczka się nie zapala.
    Już lepsze były normalne podgrzewacze z palącą się świeczką non stop.
    Zastanawiał się ktoś nad zasilaczem zamiast baterii?
    W moim (problem opisany wyżej) pod świeczką jest filtr powietrza (mała kopułka z gęstej siatki), który zatyka się kurzem z zasysanego powietrza. Wystarczy go wtedy przeczyścić pędzelkiem, przedmuchać gruszką i po kłopocie. Ze zdjęciem i założeniem obudowy zajmuje to góra 10minut :!: :!: :) Ostatni (i pierwszy) przegląd, regulacja i wymiana dysz (były na gaz miejski) w serwisie miały miejsce jakieś 5 lat temu, zaraz po przywiezieniu z Niemiec i kosztowało to chyba 70zł z montażem.
    Teraz, gdy zaglądałem do środka - wszędzie błysk, zero zanieczyszczeń i śladów zużycia. Filtr powietrza chyba pozłacany, bo ani deka nalotu. Zaznaczam, że to ponad 15-letni i używany non-stop Junkers...
  • Poziom 1  
    Witam.
    M moim /junkersie świeczka gaśnie co jakiś czas tzn problemy pojawiają się co kilka kilkanaście tygodni.
    Przyczyną jest czujnik lub jakiś styk połączony szeregowo z czujnikiem tym przy wylocie spalin. Ten styk wystarczy poruszać i działa następne kilka tygodni.
    Jeżeli ktoś wie co to za czujnik lub styk , to poproszę o odpowiedź.
    Junkers to 2 funkcyjny piec ze świeczką z ok 1998
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem z piecykiem jak opisany w pierwszym poście. Winny jest czujnik temp. Zastanawiam się nad jego wymianą. Mam do wyboru zakup używanego 110stopni lub nowego ale 104 stopnie i teraz pytanie.

Wiecie może czy można założyć czujnik 104 stopnie zamiast 110 stopni w Junkersie W11P23 S 5395
  • Poziom 34  
    @gaszpar czujnik o mniejszej temperaturze zadziałania możesz założyć. Ale najlepiej załóż oryginalny.
  • Poziom 8  
    BO JUNKERSY SA DO ....
    MAM JUNKERSA DO 2014R. W 2015R ZGASŁA SWIECZKA NIE ODPALIŁ.SERWISANT PRZECZYŚCIŁ ŚWIECZKĘ ZAINKASOWAŁ 70 ZŁ. MINĘŁO 8 M-CY TO SAMO. GWARANCJI NIE UZNANO,BO PONOĆ TRZEBA 3M-CE PRZED KOŃCEM DWULETNIEJ GWARANCJI PRZECZYŚCIĆ PIECYK ZAPŁACIC + 75 ZŁ ZA PRZEDŁUŻENIE GWARANCJI. nigdzie TO NIE JEST NAPISANE NATOMIAST TAK MI POWIEDZIANO W BOSCH-JUNKERS. PISAŁAM,BYŁAM BEZ CIEPŁEJ WODY.W KOŃCU PZRYSZEDŁ SERWIS POLECONY PRZEZ BOSCH W-WA. ZAJEŁO MU TO PONAD 2 H. COŚĆ TAM CZYŚCIŁ --TERMOPARA POPRAWA STYKÓW NAGRZEWNICY,PRZEPŁYWU.
    UWAGI== ALUMINIOWY PRZEWÓD SPALINOWY?????????
    BRAK NAWIEWU W DRZWIACH piec mam w kuchni,gdzie jest wentylacja wyciąg kuchenny,często wietrze, gdy montowano piec nic nie mówiono o niczym.Poprzedni piec był zamontowany w tym samym miejscu co ten nie było zadnych problemów,świeczka nigdy nie gasła,nic sie nie zatykało.Piec się czesto zatyka czuły na kurz i brud. Dowiaduje sie też,że rózne detergdenty,czy cos innego zapycha te piec.

Dodano po 3 [minuty]:

Teraz wnosze do boscha aby sobie zabrali ten super piecyk i najlepiej...
    Piszą i mówią bzdury,gwarancji sie nie uznaje aby wyciagac kase. Słyszłam już czytałam głupie wypowiedzi o porównaniu piecyka do auta i corocznego przeglądu a co ma piernik do wiatraka.
    Pisanie steku bzdur. robienie z ludzi wariatów.Kazda pliszka swój ogon chwali.
  • Poziom 34  
    etienee napisał:
    BO JUNKERSY SA DO ....
    MAM JUNKERSA DO 2014R. W 2015R ZGASŁA SWIECZKA NIE ODPALIŁ.SERWISANT PRZECZYŚCIŁ ŚWIECZKĘ ZAINKASOWAŁ 70 ZŁ. MINĘŁO 8 M-CY TO SAMO. GWARANCJI NIE UZNANO,BO PONOĆ TRZEBA 3M-CE PRZED KOŃCEM DWULETNIEJ GWARANCJI PRZECZYŚCIĆ PIECYK ZAPŁACIC + 75 ZŁ ZA PRZEDŁUŻENIE GWARANCJI. nigdzie TO NIE JEST NAPISANE NATOMIAST TAK MI POWIEDZIANO W BOSCH-JUNKERS. PISAŁAM,BYŁAM BEZ CIEPŁEJ WODY.W KOŃCU PZRYSZEDŁ SERWIS POLECONY PRZEZ BOSCH W-WA. ZAJEŁO MU TO PONAD 2 H. COŚĆ TAM CZYŚCIŁ --TERMOPARA POPRAWA STYKÓW NAGRZEWNICY,PRZEPŁYWU.
    UWAGI== ALUMINIOWY PRZEWÓD SPALINOWY?????????
    BRAK NAWIEWU W DRZWIACH piec mam w kuchni,gdzie jest wentylacja wyciąg kuchenny,często wietrze, gdy montowano piec nic nie mówiono o niczym.Poprzedni piec był zamontowany w tym samym miejscu co ten nie było zadnych problemów,świeczka nigdy nie gasła,nic sie nie zatykało.Piec się czesto zatyka czuły na kurz i brud. Dowiaduje sie też,że rózne detergdenty,czy cos innego zapycha te piec.

Dodano po 3 [minuty]:

Teraz wnosze do boscha aby sobie zabrali ten super piecyk i najlepiej...
    Piszą i mówią bzdury,gwarancji sie nie uznaje aby wyciagac kase. Słyszłam już czytałam głupie wypowiedzi o porównaniu piecyka do auta i corocznego przeglądu a co ma piernik do wiatraka.
    Pisanie steku bzdur. robienie z ludzi wariatów.Kazda pliszka swój ogon chwali.

Nie masz najmniejszego pojęcia o czym piszesz.

junkers sama gaśnie świeczka