Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS k73sv - usunięta partycja recovery i brak recovery DVD

30 Sty 2013 12:17 9963 5
  • Poziom 16  
    Witam.
    Jak w temacie. Usunąłem partycję recovery i nie posiadam płyty recovery bo po prostu jej nie zrobiłem. Czy jest jakaś możliwość bez ponoszenia kosztów serwisu na odzyskanie tej partycji bądź uzyskanie płyty instalatora odpowiedniej dla mojego modelu? Nadmieniam że komputer zakupiłem z oryginalnym Win7 HP x64 OA.
  • Poziom 27  
    jasiek181vip napisał:
    Witam.
    Jak w temacie. Usunąłem partycję recovery i nie posiadam płyty recovery bo po prostu jej nie zrobiłem. Czy jest jakaś możliwość bez ponoszenia kosztów serwisu na odzyskanie tej partycji bądź uzyskanie płyty instalatora odpowiedniej dla mojego modelu? Nadmieniam że komputer zakupiłem z oryginalnym Win7 HP x64 OA.

Jeżeli usunąłeś partycję recovery i zainstalowałeś system z jakiejś innej płytki to czarno to widzę :cry:
    tutek o ddzyskiwaniu danych znajdziesz tutaj mi się parę razy przydało
    Odzyskiwanie usuniętych danych

http://peb.pl/windows/243078-poradnik-komputerowy-dla-ka-dego-instalacja-5.html#post5884275

zawsze możesz użyć innej instalki Win7 HP x64 i podać klucz z lapka.
  • Poziom 12  
    Ciężko będzie odzyskać partycje recovery. Odzyskiwanie to bardzo dużo zabawy i nie zawsze się udaje. Możesz napisać maila do wsparcia Asusa czy mogli by przysłać Ci płytę jeśli podałbyś wszystkie potrzebne dane, tylko nie pisz że usunąłeś ją tylko że nie wiadomo z jakiej okazji jest uszkodzona i nie możesz przywrócić systemu.
  • Poziom 12  
    Nie wiem czy w ASUS k73sv było tak że producent stosował zabieg tzw ukrytej partycji która nie była widoczna a były na niej stery i czasem też obraz płyty ze sterownikami Może nie skasowałeś takowej bo po prostu była ukryta jeśli jej nie było nie wiem co z tym zadziałać.
  • Poziom 9  
    TraneOne napisał:
    Ciężko będzie odzyskać partycje recovery. Odzyskiwanie to bardzo dużo zabawy i nie zawsze się udaje. Możesz napisać maila do wsparcia Asusa czy mogli by przysłać Ci płytę jeśli podałbyś wszystkie potrzebne dane, tylko nie pisz że usunąłeś ją tylko że nie wiadomo z jakiej okazji jest uszkodzona i nie możesz przywrócić systemu.

Wtrącę się do tematu i dodam,że z HP to się udało z tym,że sprzęt musi być na gwarancji.
  • Poziom 16  
    Zrobiłem inny manewr.
    I tak musiałem oddać komputer do serwisu bo miał problemy z głośnikiem. Wykasowałem wszelkie dane i wyczyściłem dysk. Komputer pojechał no NMC-PE do Koszalina (serwisu na który można znaleźć wiele niepochlebnych komentarzy w internecie). Serwis bardzo szybko usunął usterkę i przywrócił również partycję (oczywiście w zgłoszeniu gwarancyjnym nie było o tym żadnej wzmianki).