Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus FC 2520 S - podgrzewa wode do ok 100-120st C.

30 Sty 2013 12:55 2142 8
  • Poziom 2  
    Witam
    na poczatek sie przywitam na tym forum.....
    mam problem z kotłem Buderus FC 2520 S pdgrzewa wodę według wskaxnika do temperatury ok 100-120st C. i widac ze jakies chyba zawory maja problemy z zamkni
    ciem sie bo piec wydaje straszne dźwieki
    gdzie sprawdzić jakiś czujnik temperatury,termostat czy inne urzadzenie odpowiadajace za taka temp... co ktores podgrzanie przełącza sie na pozycję "2" na wyswietlaczu czyli przegrzanie i trzeba go zresetowac i znowu dziala.....po zagrzaniu wody powoli wytraca temp do ok 60-70st i taka utrzymuje...aqz do kole3jnego podgrzania....

byłbym wdzięczny za pomoc......

pozdrawiam

lub tez szukam uczciwego i niedrogiego mechanika w Krakowie do Buderusa.../po ostatnim drogim i niesolidnym mam kiepskie doswiadczenie.....

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Czy usterka ta pojawia się również przy podgrzewie c.o. czy ma miejsce tylko przy podgrzewie c.w.u.?
  • Poziom 2  
    chyba raczej tylko c.o. nawet nie wiem bo obecnie idzie i co i cwu....

Dodano po 6 [minuty]:

podejrzewam ze chcac sprawdzic co i jak pasowaloby wylaczyc co i pogrzac sama wode i zobaczyc co sie bedzie dzialo...??
    Dobrze podejrzewasz. Bez tej wiadomości nie będe w stanie nic doradzić. Żeby sprawdzić działanie kotła na c.o. należy przekręcić pokrętło na "Ekonomiczny" i nie odkręcać wody ciepłej w budynku. Jednocześnie trzeba zadać temperaturę ogrzewania tak aby kocioł załączył się.
  • Poziom 2  
    dzieki wlasnie na ekonomicznym mam ustawiony piec i jesli nie bede uzywal ciplej wody tylko zadam mu temp mieszkania to wlaczy sie piec podgrzewajac wode i nie przestanie jej grzac poki nie wskaze temp ok 110st C /szybko mu to idzie/i albo spokojnie sie wylaczy aqlbo wylaczy z hukiami,trzaqskami i sykami....i niezaleznie w jaki sposob sie wylaczy to co ktorys raz wyswietli "2" czyli pregrzanie i trzeba go zresetowac....

Dodano po 1 [minuty]:

przepraszam za literowki ale klikam na komputerze jadac samochodem wiec nie wszystko tak ładnie idzie....
    Więc zawór przełączający jest nieprawny (do naprawy) lub/i czujnik temp. kotła do wymiany oraz do sprawdzenia/ew. wymiany termostat bojlera.

Cena naprawy zaworu przełączającego - ok. 250 zł (z zestawem naprawczym), czujnik temp. kotła - to jakieś 280 zł, termostat bojlerka - 290 zł. Do tego (przy okazji) - koszt czyszczenia kotła.
  • Poziom 2  
    super dzieki za odpowiedz......teraz tylko zostaje dorwac uczciwego mechanika od buderusa bo ostatni mnie zniechecil jak ci z programu "usterka"
    wzial za wyczyszczenie pieca 180zl a 3 wycieki ktore byly i to niemale zostawil mowiac ze teraz nie ma czesci i to bedzie droga akcja na nastepna wizyte...wiec sie wku...łem sam spuscilem wode rozebralem kila kolanek pokupowalem uszczelki w castoramie po 35gr i wymienilem lejacy sie zawor bezpieczenstwa i dalem sobie rade a ten jojcył ze to gruba bedzie akcjaq....moze mi powiesz jak sprawdzic te "podejrzane" czesci to sam je wymienie.....
    chyba ze znasz kogos w Qrewskim Stołecznym Miescie Krakowie....???
    master2403 napisał:
    moze mi powiesz jak sprawdzic te "podejrzane" czesci

Niestety nie mogę tego wytłumaczyć (zbyt skomplikowana sprawa). Zdaj się na serwisanta Buderus`a a nie na czyścicielu kotłów który mówi Ci że nie ma uszczelek.
    master2403 napisał:
    Witam
    ........pdgrzewa wodę według wskaxnika do temperatury ok 100-120st C. i widac ze jakies chyba zawory maja problemy z zamkni
    ciem sie bo piec wydaje straszne dźwieki ........

pozdrawiam

Jak Ci zdrowie i życie miłe, :!:
    nie używaj tej piekielnej maszyny do czasu postawienia diagnozy przez serwis- autoryzowany!. :!:
    Powyżej 100°C robi się z tego kotła wytwornica pary, gwałtownie wzrasta ciśnienie-nie jest on do tego przystosowany konstrukcyjnie. Może się rozerwać.
    pozdrawiam