Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai I30 1,6 CRDI 2011 - Immobilizer nie działa po rozgrzaniu silnika

30 Sty 2013 14:19 5835 6
  • Poziom 13  
    Witam,
    mam dziwny objaw i obawiam się że ciężko będzie ustalić. Otóż immobilizer przestaje mi działać po rozgrzaniu silnika, po prostu na rozgrzanym silniku po przekręceniu stacyjki na zegarach nie zapala się kontrolka z samochodem czyli immo nie dogaduje się z ECU tak więc nie można go odpalić. Dopiero przeczekanie az ostygnie pozwala na ponowny rozruch. Miał ktoś może taki objaw ?

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Miałem , lecz w oplu , sterownik hybryda , przypięty na wysięgniku w pobliżu silnika. Po rozgrzaniu nie kontaktowała wewnątrz "pajęczynka"!
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem jak wyżej, jak silnik jest zimny to odpalą, w serwisie był i przekodowane zostały kluczyki ale nie pomogło, może ktoś wie w czym tkwi problem?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Były odczytywane błędy.
    Wydaje mi się że lampka powinna sie palić cały czas, tzn. nawet jak immo nie dogadało się z ECU. Dopiero jak się dogada i silnik zostanie odpalony to gaśnie.
  • Poziom 2  
    Kilka razy przekręciłem stacyjkę i w końcu kontrolka od immo się zapaliła i samochód odpalił. Następnie jak chciałem ponownie uruchomić, klapa. Znów pobawiłem się w przekręcaniu stacyjki i znów się udało. Nie wiem co jest z tym immo, albo może to sterownik albo cewka immo. Może ktoś miał taki problem, czekam na podpowiedź.
  • Poziom 12  
    Wygląda na brak sygnału z "pętli", może transponder jest minimalnie za daleko albo w tych okolicach jest drobne uszkodzenie, może właśnie "pętelka" robi kuku. Spróbuj dać drugi kluczyk bliżej albo wysuń nieco pętlę na zewnątrz.