Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Photosmart C4180 -plama na wydrukowanej kartce

30 Sty 2013 14:20 2628 21
  • Poziom 8  
    W HP Photosmart C4180 na drukowanych kartkach pojawia się plama (zawsze w tym samym miejscu i takim samym kształcie ).Czy ktoś wie w jaki sposób mogę zlikwidować usterkę ?
  • Poziom 21  
    Jakieś zdjęcie zamieść aby wiedzieć jaka plama i gdzie bo tak to nic nie wiadomo.
  • Spec od drukarek
    Rozumiem, że problem pojawia się zarówno przy drukowaniu z komputera, jak i przy kopiowaniu?
  • Poziom 8  
    Plama oczywiście pojawia się przy wydruku (bez znaczenia kopia czy skaner). HP Photosmart C4180 -plama na wydrukowanej kartce
  • Spec od drukarek
    I występuje tylko jedna taka plama na każdej kartce?
  • Poziom 8  
    Występuje taka jedna plama zawsze przy wydruku w prawym dolnym rogu .
    Papier tez wymieniałem.
  • Spec od drukarek
    Właściwie to lewy górny róg wydruku.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Odwróć kartkę i będzie w prawym dolnym .
    Pojawia się tylko jedna plama na kartce .
    Sprawdzę opcje z włosem .Dzięki.
  • Spec od drukarek
    Ja zrozumiałem, że masz problem z wydrukiem zeskanowanej strony jak i z kopią. Masz brudną szybę. Trzeba rozebrać i wyczyścić.
  • Spec od drukarek
    Ja wątpię, czy wiąże się to z którąkolwiek rolką - w takim przypadku zabrudzenie byłoby raczej rozciągnięte w pionie na całej kartce lub też, zważywszy na średnicę którychkolwiek rolek w urządzeniu, powtarzałoby się kilka razy na każdej kartce.
  • Spec od drukarek
    Sługa WSI napisał:
    czy ta plama pojawia się nawet na pustej kartce

Racja - to mogłoby wyeliminować skądinąd bardzo interesującą teorię włosa, który utkwił w pobliżu głowicy :D
  • Spec od drukarek
    Miałem coś takiego ostatnio i przyczyną była brudna szyba.
  • Poziom 33  
    konmaj napisał:
    Ja wątpię, czy wiąże się to z którąkolwiek rolką

Miałem bardzo podobny przypadek (plamę) w HP PSC 1317. Rolka nie mogła zerwać kartki papieru z ryzy i przez chwilę występował poślizg, co pozostawiało taka właśnie plamę. Pomogło stuknięcie stosem papieru, aby go rozluźnić i zmiana w opcjach rodzaju papieru.
  • Spec od drukarek
    Ze względu na wygląd samo plamy to mało prawdopodobne, ale można sprawdzić po dokładnym wyczyszczeniu rolki pobierającej papier. Ciekawe też, czy ta plama występuje tylko po stronie wydruku, czy też widać ją również na odwrocie kartki?
  • Poziom 8  
    Plama zawsze jest po stronie drukowanej .
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Czyściłeś kolego szybę (również od spodu)?
  • Poziom 8  
    Teoria z włosem bardzo mnie zaciekawiła ,aczkolwiek plama pojawiałaby się raczej przypadkowo i w różnych miejscach .
    Zabrudzony wałek zostawiałby plamy regularnie przez całą długość kartki .
    Zostaje szyba od wewnątrz ,jeszcze raz spróbuję może jakimś środkiem .
  • Poziom 8  
    Problemem okazała się brudna szyba od wewnątrz,którą wcześniej czyściłem na sucho.Pomogła szmatka z denaturatem .Moje przeoczenie i brak dokładności.
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi .