Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung clx-3185fn głośny irytujący dźwięk przy drukowaniu + pasek przy druku

fishstick 30 Sty 2013 14:40 1809 2
  • #1 30 Sty 2013 14:40
    fishstick
    Poziom 1  

Witam! od kilku miesięcy używam drukarki clx 3185fn i wszystko bylo w porządku, drukowała jak należy, dopóki nie zaczęłam drukować na grubych kartkach wizytówkowych o chropowatej teksturze, pierwsza kartka wyszła, druga się zacięła.wyciągnęłam ją, wsadzilam drugą - ta też się zacięła. od tamtej pory nie próbowłam już drukować na tych kartkach, wszystko było ok. ostatnio użyłam grubszej śliskiej kartki specjalnej do drukarek laserowych i znowu ta sama sytuacja. od tej pory przy każdym druku na kartce powstaje cienki poziomy pasek, biegnący wzdłuż całej kartki. wygląda na to, ze coś jest zabrudzone? a druga, ważniejsza sprawa - dzisiaj podczas drukowania na kartkach standardowych powstał straszny hałas, dźwięk, jakby w środku coś się zacięło, ale mimo tego drukarka działała prawidłowo, wydruki były normalne. dźwięk powstaje również przy rozgrzewaniu drukarki. proszę o jakieś porady, ewentualnie o numer na infolinię

0 2
  • #2 30 Sty 2013 14:53
    merkurus
    Poziom 21  

Ja stawiam na fuser zaciąć kartkę w środku i zobaczyć czy przed fuserem jest też ten pasek jak nie ma to fuser a jeśli chodzi o piski to trudno powiedzieć posłuchać i ustalić pozdrawiam.

0
  • #3 30 Sty 2013 16:13
    eko185
    Poziom 18  

Te piski i trzaski to pewnie spowodowane sa uszkodzeniem któregoś trybika (najprawdopdoobniej tego blisko grzałki).
    Jesli chodzi o pasek to moze byc:
    - uszkodzenie wałka grzejącego
    - uszkodzenie bębna
    - uszkodzenie pasa przenoszenia
    - uszkodzenie toneru

Prosimy o skan wydruku. Informacje czy na kazdym kolorze ten pasek drukuje czy tylko w jednym.

0