Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł Foni AMR1 - podłączenie do rejestratora BCS

didotom 30 Sty 2013 16:45 3093 6
  • #1 30 Sty 2013 16:45
    didotom
    Poziom 16  

Czy moduł foni AMR-1 aby podłączyć do rejestratora BCS mogę użyc po prostu skrętki o długości ok 20m, czy muszę użyć transformatora do zmiany impedancji:
    coś takiego:

http://www.tvprzemyslowa.pl/product/transformator-video-nt-602-z-wtykiem-bnc/936/

jak podłączałem kamerę analogową z mikrofonem to musiałem i do wizji i do audio użyć transformatora aby na skrętce podłączyć , czy to samo z modułem fonii?

0 6
  • #2 31 Sty 2013 15:59
    zola3
    Poziom 14  

Powinno działać bez żadnych dodatkowych urządzeń. 20m to nie duża odległość. Osobiście nigdy nie stosowałem transformatorów impedancji do podłączenia audio, a podłączałem na dużo większe odległości po skrętce.

0
  • #3 31 Sty 2013 16:13
    didotom
    Poziom 16  

zola3 napisał:
    Powinno działać bez żadnych dodatkowych urządzeń. 20m to nie duża odległość. Osobiście nigdy nie stosowałem transformatorów impedancji do podłączenia audio, a podłączałem na dużo większe odległości po skrętce.

Ostatnio podłączałem do takiej prostek małej kamerki 420linii, która miała audio, za diabła nie chciało działać, dopiero jak użyłem transformatora to pojawił się dzwięk,

ale dzięki za wyjaśnienie

pozdrawiam
    AT

0
  • #4 16 Lut 2013 10:26
    rafix89
    Poziom 9  

Witam własnie kupiłem ten moduł fonii i testowałem go na skrętce i nie wiem z jakiej racji komuś zadziała skoro skrętka ma 9 ohm a do audio jest potrzebny kabel 75 ohm u mnie tylko buczy po podłączeniu przez transformator video działa bez żadnego problemu pozdrawiam

0
  • #5 16 Lut 2013 13:31
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

rafix89 napisał:
    skoro skrętka ma 9 ohm

Ciekawy jestem na jakiej podstawie piszesz takie wnioski. Mam nadzieję, że to tylko literówka.

0
  • #6 16 Lut 2013 18:55
    rafix89
    Poziom 9  

dariusz.bembenek napisał:
    rafix89 napisał:
    skoro skrętka ma 9 ohm

Ciekawy jestem na jakiej podstawie piszesz takie wnioski. Mam nadzieję, że to tylko literówka.

tak naprawdę to nie wiem bo to z jakiegoś forum wyczytałem a na każdym piszą co innego racja mój błąd moglem się dopytać ? czy to prawda wiem na pewno ze niema 75 bo audio się nie przesyła z modułu fonii wiec jaki opór ma skrętka ?

0
  • #7 16 Lut 2013 19:49
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe

rafix89 napisał:
    skoro skrętka ma 9 ohm (...)
    Tak naprawdę to nie wiem, bo to z jakiegoś forum wyczytałem, a na każdym piszą co innego. Racja, mój błąd. Moglem się dopytać. Czy to prawda? Wiem na pewno, że nie ma 75, bo audio się nie przesyła z modułu fonii. Wiec jaki opór ma skrętka?

Może warto przeprowadzić śledztwo zaglądając do karty katalogowej kabla, jaką ma on impedancję falową? Przykładowa karta - strona 2, pierwszy parametr techniczny.

Co do impedancji kabla do transmisji audio - impedancja kabla w tym przypadku (transmisja na odległość 20 metrów) nie ma większego znaczenia.
    To, że "audio się nie przesyła z modułu fonii" nie oznacza jednoznacznie, że kabel ma taką lub inną impedancję (cytat: "Wiem na pewno, że nie ma 75, bo audio się nie przesyła z modułu fonii").

Na marginesie proponuję poprawić błąd w pisowni tematu (fonia w dopełniaczu ma końcówkę -ii).

0