Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother dcp-375cw - drukuje, nie używa tuszu cyan

30 Sty 2013 17:22 13413 13
  • Poziom 8  
    Witam,

model jak w tytule był przez pewien czas użytkowany z tuszem Magenta w komorze tuszu Cyan. W związku z tym rozkład tuszy przedstawiał się następująco : Black Yellow Magenta Magenta.
    Spostrzegłem błąd ( ale drukowałem długo, może nawet kilka miesięcy był błędnie założony tusz) i założyłem Cyan. Od miesiąca czekam na wyczyszczenie się przewodów przewodzących tusz , w nadziei, że dotrze wreszcie niebieski. Nic z tego, przez drukarkę przeszło już może 100 stron i mimo obecności prawidłowego tuszu drukuje z przeważającą czerwoną barwą. Wygląda jakby nie widział niebieskiego, ale też nie zgłasza żadnych problemów.

Jakieś pomysły, co mogło zajść?
  • Poziom 33  
    Spróbuj wydrukować np. tekst w kolorze cyjan. Podejrzewam zaschnięcie wkładu.
  • Poziom 8  
    Próbowałem niejednokrotnie, nawet większe fragmenty grafiki. Zawsze wychodzą czerwone. Wymieniłem wkład na kolejny. Dysze są mokre przy sprawdzeniu palcem.
    Czy mogło dojść do tak permanentnego zaschnięcia przewodów doprowadzających toner do głowicy? W sumie nie było powodu, drukarka była cały czas używana...
  • Poziom 33  
    Mnie chodzi o to, aby tekst czy grafika były wyłącznie w kolorze cyjan. Czy tak robisz? Jeśli tak to gdyby przewód był zaschnięty, wyszła by czysta kartka.
  • Poziom 14  
    Zrób tz. czyczenie głowicy. Funkcja w menu i wtedy wydrukuje takie male kwadraciki. Tam dokladnie zobaczysz w jakim stanie jest glowica.
    Generalnie takie czyszczenie trzeba z 10 razy zrobic.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Tak -próbowałem robić wydruki tylko w Cyan - wychodzą całe czerwone,
    tak- robiłem czyszczenie mimimum z 5 razy może więcej,
    tak - kwadraciki są wszystkie tylko że te od Cyan są w kolorze Magenta.
    Czyli z odpowiedzi rozumiem, że czas oczekiwania na poprawę będzie po prostu baaardzo długi. Dziękuję.
  • Poziom 2  
    Ja mam taki przypadek, że pomimo włożonych zamienników widzi wszystkie drukuje tylko w kolorach czarnego i niebieskiego. Jak puszczam test, to drukuje tylko czarne i niebieskie kwadraciki, jakby nie widział czerwonego i żółtego. Proszę o pomoc.
  • Poziom 8  
    A powiedz jakich zamienników używasz?

Być może mamy podobne i drukarka ich nie toleruje.
  • Poziom 13  
    Wlacz drukarke, jak uslyszysz ze glowica sie przemieszcza wylacz chamsko.
    Wymacaj paluchem przewody zasilajace glowice i wyciagnij delikatnie, uwazaj na pasek encodera.
    Zobacz czy cyan powoli dociera do glowicy, ew zostaje rozebranie drukarki i zerkniecie na przewody od koszyka tuszy.
    Glowice masz drozna bo wtedy jak kolega pisal nie mialbys wogole wydruku przy puszczeniu obrazka niebieskiego.
    Jedyne co zostaje to zerkniecie czy tusz idzie w przewodach.
    Marcin
  • Poziom 8  
    No cóż, dzięki za poradę.
    Z pewnością odpowiedź brzmi nie, nie idzie.
    Skoro drukuje inne kolory, a od kilku dobrych miesięcy nie dociera niebieski coś musiało się przytkać (zaschnąć?).
    Mam jeszcze gwarancję, więc nie wiem, czy rozbieranie to dobry pomysł.
  • Poziom 2  
    Probowalem zamiennikow firmy activejet i tbprint
  • Poziom 13  
    ghudunfur już i tak straciłeś gwarancje mieszając kolory.
    tono1984 masz zapchane głowice, pusc czyszczenie głowic 2-3 razy jeśli nie będzie się nic dziać to we własnym zakresie nic z tym nie zrobisz.
  • Poziom 8  
    Odświeżam temat, bo znalazłem rozwiązanie jakiś czas temu.
    Pod głowice dostał się skrawek papieru wielkości 1cm x1cm i blokował dopływ jednego koloru (przez kilka miesięcy:). Tylko tyle i aż tyle.
    Dzięki za pomoc.