Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic oraz LG - Brak dźwieku z TV na glośnikach od Kina Domowego

Sas1993 30 Sty 2013 17:43 4536 29
  • #1 30 Sty 2013 17:43
    Sas1993
    Poziom 10  

Witam.

Jakiś czas temu kupiłem telewizor Panasonic TX-L37E5E dzięki radą specjalistów z tego forum i trzeba powiedzieć jestem zadowolony z zakupu. Jednak 2 dni temu dostałem w prezencie SYSTEM KINA DOMOWEGO LG DH3120S DVD 5.1. Więc odłączyłem stare dvd i podłączyłem to nowe (w taki sposób ze w TV włazi w złącze hdmi od tego idzie przejściówka na euro złącze, podłączam do tego eurozłącze i od tego odchodzą te kolorowe wtyczki które podłączam do dvd obraz i dźwięk L/R) Puszczam film wszystko fajnie dźwięk jest , obraz jest więc wyciągam płyte i słyszę sam szum to przełączyłem się na kablówkę i tu niespodzianka gdyż myślałem że dźwięk bd szedł przez głośniki od Kina a jest w głośnikach od TV. Wiec szybki rekonesans i znalazłem na pilocie od dvd opcje Audio-TV ale nic się nie zmieniło dalej to samo czyli jak przełączę się na tryb AV to słychać szum a w trybie TV używane są głośniki wbudowane. Wiec zwracam się z prośba o pomoc do Was jak to podłączyć aby dźwięk z TV leciał przez te głośniki od Kina i czy to jest możliwe w ogóle.

Na obrazkach ukazałem (patrząc od lewej)
    1-Kable które mam dostępne w domu
    2-Wejścia na DVD
    3-Wejścia w TV
    4- Wejścia w TV ale końcówek

Panasonic oraz LG - Brak dźwieku z TV na glośnikach od Kina Domowego Panasonic oraz LG - Brak dźwieku z TV na glośnikach od Kina Domowego Panasonic oraz LG - Brak dźwieku z TV na glośnikach od Kina Domowego Panasonic oraz LG - Brak dźwieku z TV na glośnikach od Kina Domowego

0 29
  • #2 30 Sty 2013 18:03
    mihal2002
    Poziom 43  

Dźwięku 5.1 nie uzyskasz! Kino nie posiada wejścia audio cyfrowego.
    A zdjęcie opisu TV jest zbyteczne, trzeba było pokazać złącz!
    Zresztą już masz jasność.

0
  • #3 30 Sty 2013 18:09
    macieja
    Poziom 24  

Jest to możliwe musisz kupić kabel euro-euro łączysz razem tym kablem . W pilocie FUNCTION : Wybór funkcji oraz
    źródła. i gotowe słuchasz to samo co gra w TV.

0
  • #4 30 Sty 2013 18:15
    DUDAŚ
    Poziom 14  

Dziwne te podłączenie z tymi przejściówkami. Ale jeśli chodzi o dźwięk z tv w kinie to musisz podłączyć chinchami(te kolorowe) telewizor z kinem. W tv pod out-audio a w kinie pod in-audio, czerwona i biała końcówka.

0
  • #5 30 Sty 2013 18:17
    Sas1993
    Poziom 10  

Witajcie.

mihal2002- Ale opis których złacz? tych co mam w reku to masz na tv bo to od niego one odchodza.

macieja- Jeżeli mój mózg dobrze to przeanalizował to musze kupić kabel euro-euro gdzie jedna wtyczkę wpinam w DVD a druga w tą przejściówkę euro-hdmi? gdyż złacza Euro w tv nie mam

0
  • #6 30 Sty 2013 18:24
    mihal2002
    Poziom 43  

macieja napisał:
    i gotowe słuchasz to samo co gra w TV

Akurat, ciekawe jak odtworzy audio cyfrowo ze złącza euro i jak uzyska 5.1.
    DUDAŚ napisał:
    Ale jeśli chodzi o dźwięk z tv w kinie to musisz podłączyć chinchami(te kolorowe) telewizor z kinem. W tv pod out-audio a w kinie pod in-audio, czerwona i biała końcówka.

A gdzie w TV masz audio out? Popatrz i pomyśł co piszesz!

0
  • #7 30 Sty 2013 18:26
    Sas1993
    Poziom 10  

mihal2002- akurat na 5.1 mi nie zależy i tak większość czasu na słuchawkach przy kompie siedzę wiec przestrzennego mi wystarczy. Chodzi po prostu żeby grały

0
  • Pomocny post
    #8 30 Sty 2013 18:31
    mihal2002
    Poziom 43  

Sas1993 napisał:
    Chodzi po prostu żeby grały

Było tak napisać na początku.
    Odpowiedź dostałeś, poprzez złącze euro możesz wyciągnąć audio RCA i wpiąć do kina (złącze input). Ale jeżeli odbierasz na TV sygnał cyfowej telewizji to na tym wyjściu dźwięku nie uzyskasz. Masz wyjście w TV optical lecz brak tego w kinie.

0
  • #9 30 Sty 2013 18:55
    DUDAŚ
    Poziom 14  

No żeczywiście w tv niema wyjścia audio.

0
  • #10 30 Sty 2013 18:56
    mihal2002
    Poziom 43  

DUDAŚ napisał:
    No żeczywiście w tv niema wyjścia audio.

Kolego jest, tylko cyfrowe!

0
  • #11 30 Sty 2013 19:00
    Sas1993
    Poziom 10  

Więc tak po prosił bym abyś mi to wytłumaczył jakoś łopatologicznie gdyż ja w sprawach elektronicznych jestem deklem (cud ze baterie dobrze wsadzam).

A co do Euro znalazłem w domu taki secik ale nie wiem czy o to chodzi
    Panasonic oraz LG - Brak dźwieku z TV na glośnikach od Kina Domowego Panasonic oraz LG - Brak dźwieku z TV na glośnikach od Kina Domowego Panasonic oraz LG - Brak dźwieku z TV na glośnikach od Kina Domowego

-1
  • #12 30 Sty 2013 19:04
    mihal2002
    Poziom 43  

A o co chodzi z tymi jakimiś tam zdjęciami?

0
  • #13 30 Sty 2013 19:10
    Sas1993
    Poziom 10  

macieja napisał:
    Jest to możliwe musisz kupić kabel euro-euro łączysz ...

Chodzi czy taki wynalazek spełni swoją role.

Chyba że nie o to chodzi to z góry przepraszam za zamęt ale 12h tryb pracy przy grafice mózg wyłącza.

"poprzez złącze euro możesz wyciągnąć audio RCA i wpiąć do kina" a czy mógł byś ten wpis bardziej rozwinąć? tak jak pisałem bardziej łopatologicznie mi go przekazać.

I jeszcze mam pytanko czy jak w przyszłości niedalekiej zakupie tv cyfrowa to to kino spełni swoją role czy kupić coś innego z wyjściem TV optical ? i jak dobrze rozumiem to w tedy całe okablowanie podpinam pod dekoder?

0
  • Pomocny post
    #14 30 Sty 2013 19:14
    mihal2002
    Poziom 43  

Kabel euro-6 x RCA. Wpinasz w TV i na wtyczkach RCA masz opis AUDIO OUT P L i to wpinasz do kina.

Sas1993 napisał:
    jak w przyszłości niedalekiej zakupie tv cyfrowa to to kino spełni swoją role

Częściowo, kino nie posiada wejścia HDMI oraz cyfrowego audio. Więc masz odpowiedź.

0
  • #15 30 Sty 2013 19:32
    Sas1993
    Poziom 10  

Więc tak ja samego złącza Euro w TV nie mam lecz przejściówkę gdzie od początku myślałem ze to jest przejściówka HDMI-Euro a teraz się okazało ze to nie jest HDMI tylko port VIDEO;/.

Tak sobie pomyślałem nad patentem taki aby zakupić przejściówkę JACK-Czincze i wpiąć jako słuchawki.

Zapytam się jeszcze a jakie kino do +/- 500zł polecał byś kupić aby to wszystko działo jak trzeba teraz i w przyszłości (i tu 2 pytanie jak podłącze przez TV optical to sygnał bd z naziemnej i kablówki?)
    Sory za trucie z mojej strony ale tak to jest jak grafik sie bierze za elektronikę

0
  • Pomocny post
    #16 30 Sty 2013 19:38
    mihal2002
    Poziom 43  

Sas1993 napisał:
    a jakie kino do +/- 500zł polecał byś kupić

Ja nie polecam. Jakie sobie kupisz takie będziesz miał.
    Sas1993 napisał:
    tu 2 pytanie jak podłącze przez TV optical to sygnał bd z naziemnej i kablówki?)

Trochę dziwnie to brzmi, ale rozumując to co chcesz zrobić to będzie działać.

0
  • #17 30 Sty 2013 19:44
    Sas1993
    Poziom 10  

Dobra czas się do sklepu wybrać dzięi za pomoc.
    POZDRAWIAM

0
  • #18 30 Sty 2013 21:16
    macieja
    Poziom 24  

Kolega mihal2002 jak by przeczytał że sygnał z kablówki. W TV jest euro wej-wyj więc dlaczego ma nie grać? Kolega niech serwisówkę przeglądnie albo wystarczy zobaczyć 3 fotke w 1 poście.

0
  • #19 30 Sty 2013 21:35
    mihal2002
    Poziom 43  

macieja napisał:
    że sygnał z kablówki.

A masz jasność z jakiej?
    macieja napisał:
    W TV jest euro wej-wyj więc dlaczego ma nie grać?

Bo jak jest sygnał cyfrowy to nie ma go w analogu. Sam poczytaj serwisówkę.
    I przeczytaj resztę tematu a potem się wypowiadaj. Tylko z sensem.

0
  • Pomocny post
    #20 30 Sty 2013 22:24
    kazikszach
    Poziom 33  

Jeśli ma tuner do kablówki podłączony przez HDMI, to na wyjściu euro nie będzie dźwięku.
    Niech autor poda jak ma podłączoną kablówkę.

0
  • #21 30 Sty 2013 22:34
    Sas1993
    Poziom 10  

Więc tak kablówka osiedlowa podłączona do TV prosto w gniazdo antenowe

0
  • #22 30 Sty 2013 22:39
    mihal2002
    Poziom 43  

Sas1993 napisał:
    Chodzi po prostu żeby grały
    mihal2002 napisał:
    poprzez złącze euro możesz wyciągnąć audio RCA i wpiąć do kina (złącze input). Ale jeżeli odbierasz na TV sygnał cyfowej telewizji to na tym wyjściu dźwięku nie uzyskasz.
    macieja napisał:
    Kolega niech serwisówkę przeglądnie albo wystarczy zobaczyć 3 fotke w 1 poście.

A kolega niech czyta, czyta, czyta.... itd. zanim znów coś palnie.

0
  • Pomocny post
    #23 30 Sty 2013 22:48
    kazikszach
    Poziom 33  

W menu konfiguracja jako wyjście AV1 ustaw tv i będziesz miał na euro oznaczonym AV1 sygnał z tunera tv czyli kablówki.

0
  • #24 30 Sty 2013 22:56
    Sas1993
    Poziom 10  

kazikszach - wiesz zbytnio nie wiem jak to zrobić ale jak jest w trybie wyboru miedzy av1 i av2 to w tym 2 mam do wyboru video i component.

Edit: Znalazłem tą opcje i ustawilem AV1 -TV podłaczyłem tą przejściówke do Euro i czinczami poleciałem do DVD i to samo

Edit2: Jednak się udało nie wiem jak ale sie udało dźwiek mam ale w dvd opcja AUX lecz teraz inny problem jak podłączam kabel od obrazu ten żółty czincz to dźwiek strasze maleje na sile ledwie wyczuwalny. Albo jak podłącze film z Pendriva pod USB W TV to dźwiek leci przez TV;/. Czyli resumujac mam tylko dźwięk z telewizji na trybie AUX w DVD.

0
  • #25 30 Sty 2013 23:54
    DUDAŚ
    Poziom 14  

To może spróbuj przez wyjście słuchawkowe jak takie posiada tv.

0
  • #26 30 Sty 2013 23:55
    Sas1993
    Poziom 10  

Też nad tym myślałem ale najpierw przejściówkę muszę zakupić.

0
  • Pomocny post
    #27 30 Sty 2013 23:59
    DUDAŚ
    Poziom 14  

Na euro pewnie sygnał nie jest podawany gdy ogląda się z USB. Ale na słuchawkach myślę że powinien być cały czas.

0
  • #28 31 Sty 2013 00:08
    Sas1993
    Poziom 10  

A mam pytanie jak bym jutro poszedł do sklepu i kupił KIno z HDMI i TV Optical i to wszystko podłaczył to miał bym dźwiek z kablówki jak i z naziemnej? oraz z innych pierdół w tv?

0
  • Pomocny post
    #29 31 Sty 2013 12:01
    224106
    Użytkownik usunął konto  
  • #30 31 Sty 2013 15:08
    Sas1993
    Poziom 10  

Dobra dziękuje wam za pomoc ;) Jednak zostane przy tym swoim i lepiej zajmę się za grafike a nie bawienie sie w elektonike;D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo