Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DENON DRA-385RD - Lewy kanał - słychać przesterowany dzwięk, Prawy kanał cisza.

slawbear 30 Jan 2013 18:01 2433 6
    slawbear
    Level 10  
    Witam,

Po włączeniu wzmacniacza słychać załączanie sie przekaźników, ale brak dźwięku. Lewy kanał przy ustawieniu głośności na połowę słychać cichą muzykę z "przesterowanym sygnałem". Prawy kanał cisza.

Czy któryś z doświadczonych kolegów naprowadził by mnie co można by sprawdzić. Nie mam żadnego schematu do tego amplitunera, więc nie mogę pomierzyć napięć.

Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję
    Pozdrawiam
    Sławek Korman
  • Helpful post
    dybas
    Level 37  
    Pomiar napięć może nie dostarczyć informacji. Spotkałem się kilkakrotnie z uszkodzeniem selektora wejść, objawy były różne: mieszanie sygnałów, zmiany poziomów. Pierwsza rzecz, którą proponuję: podać sygnał z CD lub innego źródła zewnętrznego z pominięciem selektora czyli wpiąć się za jego wyjściem. Można posiłkować się schematem innego amplitunera, rozwiązania układowe są zbliżone. Szukaj układu TC9164AN, jest blisko gniazd wejściowych.
    Ważna może być informacja o okolicznościach powstania usterki.
    slawbear
    Level 10  
    Witam,

Sprawdzę ten układ. Okoliczności uszkodzenia... hm.. Amplituner był podłączony przez cincze z dekoderem DVB-T może coś poszło po antenie przez dekoder do wzmacniacza i przestał działać.
  • Helpful post
    Tomek3820
    Level 15  
    Witam

Spróbuj ustawić VOL na połowę lub na max. i wkrętakiem dotykać okolic pary różnicowej albo jak jest potencjometr to jego wyprowadzeń. Jeżeli pojawi się dźwięk na tym milczącym kanale to szukać w okolicach selektora wejść. Nie wiem co tam siedzi ale jeżeli tam jest TC9164AN tak jak mówi Kolega dybas to faktycznie może być on, były bardzo wrażliwe.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    ugur
    Level 15  
    Witam
    W tym amplitunerze selektor wejść to LC7821.Szukanie uszkodzenia zacząłbym od końcówek mocy, a nie od selektora skoro jeden kanał milczy zupełnie.
    slawbear
    Level 10  
    Witam,

Końcówki mocy są dobre. Problemem jest układ LC 7821.
    Jutro może kupię ten układ oraz wymienię kondensatory 6800uF, ponieważ są wybrzuszone.

Dam znać o efektach.
    slawbear
    Level 10  
    Witam,

Wymieniłem układ scalony LC7821 i wzmacniacz śmiga.

Dziekuję wszystkim za pomoc w tym temacie.

Pozdrawiam
    Sławek