Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DENON DRA-385RD - Lewy kanał - słychać przesterowany dzwięk, Prawy kanał cisza.

30 Sty 2013 18:01 2304 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Po włączeniu wzmacniacza słychać załączanie sie przekaźników, ale brak dźwięku. Lewy kanał przy ustawieniu głośności na połowę słychać cichą muzykę z "przesterowanym sygnałem". Prawy kanał cisza.

Czy któryś z doświadczonych kolegów naprowadził by mnie co można by sprawdzić. Nie mam żadnego schematu do tego amplitunera, więc nie mogę pomierzyć napięć.

Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję
    Pozdrawiam
    Sławek Korman
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Pomiar napięć może nie dostarczyć informacji. Spotkałem się kilkakrotnie z uszkodzeniem selektora wejść, objawy były różne: mieszanie sygnałów, zmiany poziomów. Pierwsza rzecz, którą proponuję: podać sygnał z CD lub innego źródła zewnętrznego z pominięciem selektora czyli wpiąć się za jego wyjściem. Można posiłkować się schematem innego amplitunera, rozwiązania układowe są zbliżone. Szukaj układu TC9164AN, jest blisko gniazd wejściowych.
    Ważna może być informacja o okolicznościach powstania usterki.
  • Poziom 9  
    Witam,

Sprawdzę ten układ. Okoliczności uszkodzenia... hm.. Amplituner był podłączony przez cincze z dekoderem DVB-T może coś poszło po antenie przez dekoder do wzmacniacza i przestał działać.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam

Spróbuj ustawić VOL na połowę lub na max. i wkrętakiem dotykać okolic pary różnicowej albo jak jest potencjometr to jego wyprowadzeń. Jeżeli pojawi się dźwięk na tym milczącym kanale to szukać w okolicach selektora wejść. Nie wiem co tam siedzi ale jeżeli tam jest TC9164AN tak jak mówi Kolega dybas to faktycznie może być on, były bardzo wrażliwe.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam
    W tym amplitunerze selektor wejść to LC7821.Szukanie uszkodzenia zacząłbym od końcówek mocy, a nie od selektora skoro jeden kanał milczy zupełnie.
  • Poziom 9  
    Witam,

Końcówki mocy są dobre. Problemem jest układ LC 7821.
    Jutro może kupię ten układ oraz wymienię kondensatory 6800uF, ponieważ są wybrzuszone.

Dam znać o efektach.
  • Poziom 9  
    Witam,

Wymieniłem układ scalony LC7821 i wzmacniacz śmiga.

Dziekuję wszystkim za pomoc w tym temacie.

Pozdrawiam
    Sławek