Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar P-MAX169 - Temperatury - Termostat

jagrok 30 Sty 2013 19:10 6279 15
  • #1 30 Sty 2013 19:10
    jagrok
    Poziom 9  

Witam

Posiadam lodówkę P-Max169 problem z nią jest taki, temperatura w lodówce oscyluje na poziomie +10C stopni na pokrętle termostatu ustawionego między 3 a MAX.

W zamrażarce Panuje temperatura około -17C

Lodówka została na wszelki wypadek rozmrożona, bo wcześniej już zaobserwowaliśmy problemy z jej pracą, pracuje w chwili obecnej już bez żadnego jedzenia i nadal kiepsko.

Kompresor ciepły - temperatura 35-40 C, nie pracuje ciągle.

Czy podejrzewać termostat ?
    Czy wiecie jaki typ termostatu można zastosować do tej lodówki ? oryginał lub zamiennik.
    Czy znacie rozmiar kapilary, czy konieczna jest jej wymiana ?

Pozdrawiam i dziękuje.

0 15
  • #2 30 Sty 2013 20:28
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 30 Sty 2013 20:57
    jagrok
    Poziom 9  

Tak wylacza sie.
    teraz wylaczyla mi sie o 20:33; wlaczyla sie po 12 min; i wylaczyla znow 20:55 wlaczyla 21:11

1
  • #4 30 Sty 2013 21:25
    rumcajs2
    Poziom 13  

Na tylnej ściance ,patrząc od środka odkleił się plastyk tzn.tylna plastykowa ścianka jest odklejona od parownika.Prościej nie umiem tego wytłumaczyć.Można to sprawdzić naciskając na tylną ściankę.Jeśli się ugina to lodówka do wymiany.Spotkałem się z naprawą tej wady.Polegało to na wycięciu plasyku aby skraplacz był widoczny.

0
  • #5 30 Sty 2013 21:37
    jagrok
    Poziom 9  

Przyjrzalem i nie wydaje mi sie tylna scianka lodowki jest sztywna i nie idzie jej ugiac.
    Lodowka w tej chwili ustawiona na maxa temperatura 9 stopni.
    Wlacza sie z czestotliwoscia co 10-15 min.
    Na sciance skrapla sie woda.

1
  • #6 30 Sty 2013 22:15
    rumcajs2
    Poziom 13  

Być może się myliłem ale wygląda to tak jakby parownik nie przekazywał chłodzenia do środka.

0
  • #7 30 Sty 2013 22:39
    jagrok
    Poziom 9  

Zapytałem akurat o termostat bo może działa w innym zakresie temperatur, bo zamrażarka chłodzi OK, niestety lodówka już ma problem.
    Trzymam tam termometr typu czujka ze stacji pogodowej więc reaguje z dużo dłuższym opóźnieniem i wychodzi na to że temperatura to poziom 9,5 C na obecną chwilę.
    Termostat jeszcze ewentualnie bym sam wymienił i lodówkę sprzedał.
    A tak kupiłem lodówke (mogłem zamówić serwis zabrania) a tak mam nową i mam 2 wadliwą i muszę ją jakoś zutylizować.
    Chyba że spróbować może pominąć termostat i zobaczyć do jakiej temperatury schłodzi, pytanie jak długo trzymać aby kompresor nie chodził zbyt długo ?
    30 minut ?
    Pytanie może czujnik temperatury daje zły odczyt ?

0
  • #8 30 Sty 2013 22:57
    zibi1971
    Specjalista AGD

witam
    Wymień termostat, jest uszkodzony na 100%. Jeśli chcesz być pewny że układ jest sprawny omiń termostat , zewrzyj pin 4i6, jeśli po kilku godzinach w lodówce będzie ok to tak jak wspomniałem do wymiany termostat.
    pozdrawiam

0
  • #9 30 Sty 2013 22:59
    jagrok
    Poziom 9  

Dzięki czy jeszcze ktoś może coś powiedzieć o zamiennikach, o kapilarach jakiej długości ? itp itd ...
    Bo googluje o P Max 169 i niestety nic z termostatów nie podpowiada.
    Czy konieczna jest w ogóle wymiana Kapilary ?

1
  • #10 30 Sty 2013 23:42
    zibi1971
    Specjalista AGD

witam
    sprawdziłem cenę tego termostatu(K59L2139) jest to produkt Whirlpoola, niestety cena oryginału ok 150-180 zł, proponuje wymontować (tylko zapisz sobie jakie kabelki pod jakie numery sa podpięte ) i poszukać jakiegoś zamiennika w sklepach z częściami AGD, powinno się coś bez problemu znaleźć . Najważniejsza jest długość kapilary może być dłuższa w żadnym wypadku nie może być krótsza .Cena zamiennika około 40-50zł.Gdy wymontujesz termostat na kapilarze jest taśmą zaznaczona długość o jaką należy wsunąć kapilarę do rurki prowadzącej.Jeśli robisz to po raz pierwszy rób sobie zdjęcia z każdego etapu ,będzie ci potem łatwiej z poskładaniem wszystkiego do kupy.Uważaj na kapilarę by nie miała załamań .
    powodzenia
    P.S skoro kompresor nie pracuje cały czas to z układem jest raczej o.k
    Moim zdanie rozregulował się termostat i nie działa w odpowiednich przedziałach temperatur

0
  • #11 31 Sty 2013 01:11
    zhudomel
    Specjalista AGD

jagrok napisał:
    wychodzi na to że temperatura to poziom 9,5 C
    W którym miejscu jest mierzona ta temperatura? Czy termometr na pewno pokazuje właściwą temperaturę?
    jagrok napisał:
    wcześniej już zaobserwowaliśmy problemy z jej pracą,
    Jakie?

0
  • #12 31 Sty 2013 05:41
    jagrok
    Poziom 9  

zhudomel napisał:
    jagrok napisał:
    wychodzi na to że temperatura to poziom 9,5 C
    W którym miejscu jest mierzona ta temperatura? Czy termometr na pewno pokazuje właściwą temperaturę?
    jagrok napisał:
    wcześniej już zaobserwowaliśmy problemy z jej pracą,
    Jakie?
    Zywnosc szybko sie psula.
    Temperatura mierzona jest na srodkowej polce po srodku.

0
  • #14 31 Sty 2013 12:33
    zhudomel
    Specjalista AGD

jagrok napisał:
    Zywnosc szybko sie psula.
    To często zależy od żywności, a nie od chłodziarki. Czy termostat jest oryginalny, od nowości? A co z tym:
    zhudomel napisał:
    Czy termometr na pewno pokazuje właściwą temperaturę?
    Warto sprawdzić innym termometrem.

0
  • #15 31 Sty 2013 15:22
    jagrok
    Poziom 9  

Witam

Rozkręciłem obudowę, i zobaczyłem że Kapilara wychodząc z termostatu, nie ma swobodnego zagięcia lecz zagięcie prawie 180 stopni, czy to może być przyczyną nie prawidłowości związanej z pomiarem temperatury ?

Na chwilę obecną poprawiłem to i pominąłem termostat.
    Dam znać za kilka godzin jak tam sytuacja się miewa.
    Czy nie spale w ten sposób kompresora że będzie chodził cały czas ?

Z pierwszych obserwacji po 15 minutach pracy jest bardzo oblodzona/zmrożona tylna ścianka wnętrza lodówki.

Narazie na odczyt temperatur za wcześnie ze względów takich iż aby dostać sie do termostatu musiałem zdjąć drzwi.

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Pierwszy wynik po 1,5h pracy - 4 stopnie osiągnięta temperatura w Lodówce.
    Teraz sprawdzę czy to problem zagiętej Kapilary czy termostatu....

Ostatecznie lodówka została sprzedana, jednak kupiec nie zgłaszał problemów z jej funkcjonowaniem.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

0
  • #16 02 Lut 2013 10:20
    mich_wr
    Poziom 2  

Witam,

Wykorzystując temat lodówki P-Max, chciałbym zapytać, czy ktoś z Was nie ma na zbyciu prawego górnego zawiasu do tej lodówki.
    Dzięki za wszelką pomoc.

0