Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd Windows Update - Błąd 800B0100 - nie instaluje aktualizacji

30 Sty 2013 19:13 4236 5
  • Poziom 9  
    Nieudana aktualizacja Windows Update (BŁĄD 800B0100)
    Witam.
    Mam następujący problem tzn. wyskakuje mi komunikat, że są dostępne nowe aktualizacje i jak wyłącza się komputer lub uruchamia to niby je instaluje, ale instalacja dochodzi do etapu 3 z 3 do 100% i wtedy pojawia się komunikat, że aktualizacja nie została zainstalowana i że jest usuwana. Zaczęło mnie to już drażnić bo uruchamianie bądź wyłączanie komputera trwa z 3 razy tyle co normalnie.
    Skanowałem komputer antywirusem i nic nie wykrył, użyłem też Combofixa i coś pousuwał, ale później jak próbowałem pobrać aktualizację sytuacja się powtarzała.
    Skorzystałem z poradnika Windows i zrobiłem jak piszą, ale to też nic nie dało. Próbowałem wgrać autonomiczną aktualizację, ale też nic- problem nadal pozostaje.
    Niżej zamieszczę dwa zdjęcia, które powinny naświetlić problem.
    Czy ktoś może mi powiedzieć ocb. i jak to naprawić?
    Z góry dzięki :)

P.S.
    To wszystko dzieje się na laptopie Toshiba Windows Vista 32 bity.

• Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, ale już próbowałem tego rozwiązania i nic to nie dało problem jak był tak jest nadal.
    Na tej stronie jest napisane: "Jeśli ten błąd nadal będzie występował, użyj tego automatycznego narzędzia do rozwiązywania problemów w witrynie pomocy technicznej firmy Microsoft w sieci Web lub przejdź do witryny Microsoft Answers w sieci Web w celu uzyskania pomocy".
    Spróbowałem rozwiązania z tym automatycznym narzędziem do rozwiązywania problemów, ale tu kolejny problem nie chce mi otworzyć tego pliku (sprawdziłem na innym komputerze normalnie otwiera okno "Rozwiązywania problemów z komputerem i pomoc w zapobieganiu im").
    Pytanie brzmi co teraz?
  • Poziom 43  
    Wybieraj poszczególne aktualizacje do zainstalowania tj. pojedynczo.
  • Spec od komputerów
    Uruchom z wiersza poleceń - chkdsk /r /f - następnie też z wiersza poleceń - sfc /scannow
    Wiersz poleceń uruchom jako administrator.
  • Poziom 9  
    Kasek21 napisał:
    Wybieraj poszczególne aktualizacje do zainstalowania tj. pojedynczo.

Niestety nic to nie dało zainstalowało jedną aktualizację, a na drugiej zakończyło się to niepowodzeniem.

tronic1 napisał:
    Uruchom z wiersza poleceń - chkdsk /r /f - następnie też z wiersza poleceń - sfc /scannow
    Wiersz poleceń uruchom jako administrator.

Może zabrzmi to banalnie, ale... jak się uruchamia wiersz poleceń jako administrator? Chodzi o to samo jak na prawym kliknięciu jest opcja uruchom jako admistrator? Bo wiersza tak nie uruchomię, więc nie wiem. Wiersz poleceń był uruchamiany z konta administratora (jedno konto jest na tym komputerze)- jeśli o to chodzi.
    W każdym bądź razie chkdsk nie uruchomiło się. Wyskoczył jakiś komunikat w notatniku, o odmowie dostępu, ale dosłownie pokazał się i zniknął.
    Druga opcja też nie działa wpisuję wciskam Enter i nic.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?