Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba Vario 2001 - Centralny zamek z pilota działa sporadycznie

30 Sty 2013 20:40 4098 3
  • Poziom 12  
    Mam Seata Cordobę Vario 2001 i szwankuje mi pilot centralnego zamka jest to fabryczny pilot siemens 433.92 MHz 5WK4.
    Przy zamykaniu muszę próbować parę razy żeby zadziałał, a otwieranie prawie wcale nie działa czasami tylko się otworzy. W pilocie nowe baterie i został wyczyszczony, dioda świeci za każdym naciśnięciem klawisza. Centralkę znalazłem za licznikiem 5WK4 6921, brak zimnych lutów wygląda na sprawną. Wie ktoś może czy jest tam jeszcze jakiś odbiornik do pilota? Anteny nie znalazłem przy sterowniku, na płytce sterownika tez jej nie ma. Dodam jeszcze że centralny z klucza działa poprawnie za każdym razem.
  • SterControl
  • Poziom 34  
    Witam.
    Nie piszesz czy masz drugiego pilota. Skupiłeś się na odbiorniku, a w pilocie sugerujesz się tylko tym, że widzisz świecącą diodę. Częstą przyczyną takiego działania jest właśnie pilot, który bardziej narażony jest na uszkodzenia mechaniczne - kwarc, elementy w jego obwodzie decydujące o częstotliwości nadawania, końcowy tranzystor i jego elementy. Należy sprawdzić go pod lupą, lub od razu - oscyloskop z odpowiednią sondą - nadawać, obserwować i w trakcie tego "stukać" po nim.
    Chyba, że masz drugiego pilota i na nim masz te same objawy (o czym nie pisałeś), to wtedy "walcz" z odbiornikiem.
  • SterControl
  • Poziom 12  
    Drugiego klucza nie posiadam. Oscyloskopem sprawdzałem i kiepsko nadaje, ale drzwi raz na jakiś czas otwiera a z odczytów nie zaobserwowałem żeby nadawał raz lepiej raz gorzej, odczyt na tym samym poziomie około 25mV z impulsem co 2 sekundy. Miałem ochotę podmienić rezonator (EPCOS R707) lecz jest nieosiągalny a zamiennika nie znalazłem. Kupować innego pilota nie chcę puki nie wyeliminuje innych możliwości i zastanawia mnie jeszcze ten odbiornik.
  • Poziom 12  
    Jednak nie ma odbiornika, jest natomiast antenka między innymi przewodami w kostce do sterownika. W pilocie i sterowniku dokładnie przelutowałem każdy element potem kąpiel w myjce ultradźwiękowej i wszystko wróciło do normy, działa na 100%.