Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutownica do smd/bga. Polecane sposoby montażu BGA.

13 Lut 2005 20:55 5534 8
  • Poziom 12  
    Witam,

Przymierzam się do zaprojektowania prostego układu gdzie konieczne będzie zastosowanie układu BGA ( po prostu w innej obudowie go nie robią) na szczęście niewiele pinów będzie wykorzystanych, i stąd moje pytanie, jakie sposoby montażu BGA polecacie.(dmuchawa na gorące powietrze, piec...).

Pozdrawiam
    Q.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 14  
    proponuje gorące powietrze
  • Poziom 12  
    roiman napisał:
    proponuje gorące powietrze

a konkretnie ? dmuchawa do opalania drewnianych ram okiennych ? :)

kontynuując wątek gorącego powietrza :

1) czytając pdf są podane zawsze dwie temperatury preheat (np 130stC) i heat (310), natomiast większość lutownic "hot-air" posiada regulację w zakresie 200-400, stąd pytanie do ludzi z doświadczeniem :
    czy wstępne podgrzewanie scalaka na 200stC go nie uwali ?

2) nie mam zamiaru walczyć z przegrzanymi/niedolutowanymi układami, więc Panowie Doświadczeni życiem : jak długo należy grzać i w jakiej temp: obudowa (BGA121)
    preheat czas[s] , temp [stC] , heat czas [s], temp [st]
  • TermoPasty.pl
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    majac doswiadczenie w gsm, tam lutowanie to okolo 300-330 stopni, uklad musi byc podlany topnikiem lutowniczym...
  • Poziom 19  
    Kieruj się pdf tą wyższą temperaturą. potrzebne są jeszcze sito i pasta najlepirj koki lub kestler lub multicore lub almit tanie pasty śmierdzą i sprawiają trudności. Jak kupi pan sobie stacje to poprosić sprzedawce o filmik instruktażowy.

Dodano po 7 [minuty]:

aha bym zapomniał
    preheat temperatura podgrzewania płytki
    heat temperatura lutowania
    ale płytki w warunkach domowych się nie podgrzewa
    stacje do zabawy kupić na allegro koszt 240 - 460 zł a jak do pracy do weller bądz pace i płyta grzejna tylko kost lutownicy to 5000 zł a płyta grzejna 3000 zł i do tego jakiś statyw do lutownicy 2000 zł mówie o sprzęcie nie najdroższym ale nadającym się do ciągłej wydajnej pracy.
  • Poziom 12  
    drak napisał:
    ... potrzebne są jeszcze sito ...

sito ? myślałem, że potrzebne są tylko do "odbutowy zepsutych" kulek ...

drak napisał:
    ... Jak kupi pan sobie stacje to poprosić sprzedawce o filmik instruktażowy.

kupię przez internet (cena) więc instruktażu raczej nie będzie.

Macie jakieś ulubione firmy, jak wygląda sprawa z różnymi końcówkami do różnych obudów, pasują od różnych firm do siebie ?
  • Poziom 19  
    A skąd pan wezmie kulki na nowym układzie? Sita są niezbendne pasta też. Choć warunków produkcyjnych to nawet nie przypomina to w większości przypadków działa.
    Kupić na allegro.pl bo najtaniej i sprzedawce poprosić o filmik.
  • Poziom 12  
    dzięki za wyprostowanie, mam kilka nowych układów BGA i wydawało mi się, że te "kulki" pod nimi to wystarczą do ich przylutowania, ;(