Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blad przy kompilacji programu z uzyciem SDL'a

kapidt 30 Jan 2013 22:43 948 5
    kapidt
    Level 9  
    Próbowałem skompilować program wyświetlający obrazek i wyrzuca mi błąd
    fatal error C1004: unexpected end-of-file found zamieszczam kod:

Code: cpp
    Log in, to see the code
    mickpr
    Level 39  
    Dodaj pusty wiersz na końcu pliku.
    Jaka jest wartość defin'a DEBUG?
    I po co deklaracja po definicji?
    definicja jest deklaracją, jeśli ta nie wystąpiła wcześniej.
    kapidt
    Level 9  
    co do wartości nie wiem, ale gdy probowalem dodawac cos w tym stylu
    Code:
    #ifdef _DEBUG

int SDL_main(int argc, char* args[]){return main(argc,args);}
    #else
    int main(int argc, char* args[]){return main(argc,args);}
    #endif

To wywalalo mi jeszcze wiecej bledów 9 dokladnie. ogolnie mialem problem z dodaniem biblioteki sdl bo gdy robilem wg. instrukcji to nie dzialalo
    a to są solucje jakie znalazlem w sieci, na blad: 0xc000007b
    tez wydaje mi sie ten zapis troche bez sensu ale zlikwidowalo ten blad
    LED5W
    Level 33  
    Niepotrzebnie tak to komplikujesz. Usuń te wszystkie #coś (oprócz #include ;)) i napisz co się wtedy dzieje.
    kapidt
    Level 9  
    Gdy usunąłem końcówkę wyrzuca mi takie błędy:

1>main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _SDL_FreeSurface referenced in function _main
    1>main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _SDL_Quit referenced in function _main
    1>main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _SDL_Delay referenced in function _main
    1>main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _SDL_Flip referenced in function _main
    1>main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _SDL_UpperBlit referenced in function _main
    1>main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _SDL_LoadBMP_RW referenced in function _main
    1>main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _SDL_RWFromFile referenced in function _main
    1>main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _SDL_SetVideoMode referenced in function _main
    1>main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _SDL_Init referenced in function _main

ale wydaje mi się, że biblioteka jest dobrze zainstalowana.

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

Działa, kopiowałem SDL.dll do folderu System 32, a powinienem SysWOW64 (64-bitowy Windows) oraz pozmieniałem ustawienia projektu. Dla potomnych polecam link: http://lazyfoo.net/SDL_tutorials/lesson01/windows/msvsnet0508e/index.php