Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukarka w sieci nie działa -

30 Sty 2013 22:48 1209 6
  • Poziom 7  
    witam
    w sieci którą zrobiłem (i która działa :)) udostepniłem drukarkę Brother hl-5380dn.
    drukarka jest podpieta do komputera przez kabel USB. posiada ona własną karte sieciową.
    jednak do routera nie jest ona podłączona. drukarke chce udostepnic przez ten komputer do którego jest podpieta a nie bezposrednio przez sieć.
    jednak po udostepnieniu jest jakis problem z drukowaniem. najpierw wyskakiwał komunikat ze nie moze wydrukowac.
    po zainstalowaniu sterowniką pobranego z internetu, komunikat przestał wyskakiwać jednak drukarka w dlszym ciagu nie drukuje.
    dokumety trafiają tylko do zasobnika i na tym sie kończy. może ktoś zasugerować czym to moze byc spowodowane.
    dyukarka nie drukuje oczywiśćie z drugie komputera podpietego do sieci, natomiast z tego do którego ona sama jest podłączona śmiga prawidłowo.
  • Poziom 37  
    Ustawiłeś tę drukarkę jako domyślną ?
  • Poziom 7  
    nie, jak drukuję to wybieram sobie drukarkę, mam ustawić jako domyślną?
  • Poziom 37  
    Tak jako domyślną .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czemu nie chcesz jej podłączyć przez sieć - to duże praktyczniejsze rozwiązanie.
  • Poziom 31  
    Może jestem gapą, ale nie znalazłem nazwy systemu operacyjnego "serwera druku". Jeżeli to jest Windows 7, to w pracy na razie przegrywamy z problemem drukowania na różnych drukarkach (jakiś Brother też tam jest). Objawy są proste: "Czasem nie drukuje" i nie wiadomo dlaczego. Nasz Pan Administrator na razie tylko doczytał o wadliwym działaniu sterowników różnych drukarek w tym systemie operacyjnym i czekamy na wydanie aktualizacji.

Krzysztof Podstawa
  • Poziom 7  
    drukarka już działa
    możliwe że coś zle ją dodałem. system kompa serwera to XP PRO, na drugim jest taki sam. w sumie jako drukarka "nie domyślna" też działa. a przez sieć pewnie lepiej by było ale router jest w drugim budynku i ciągnąć jeszcze jeden długi kabel to troche bez sensu. jednak okazało sie ze jest drugi router i jakis krótki kabelek wieć jak bedzie szef tak wolał to mu sprobuje tak wtedy poustawiać. dzieki w każdym razie za zainteresowanie tematem.