Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAYCOM MH-430Pro. Zmiana zakresu od 430 do 440 MHz.

sp3tut 13 Feb 2005 21:04 6387 17
    sp3tut
    Level 2  
    Mam radiotelefon z zakresu 433.075-434.775, a podobno mozna zmienic w nim zakres od 430 do 440 MHz
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    IjeSJot
    Level 27  
    To raczej zle slyszales :) Juz podobny watek byl na forum. Wszystko jest zapisane w procesorze sterujacym i tego nie zmienisz. A poza tym, jak z czuloscia, moca??
    adas_ppp
    Level 16  
    Witam.

Można zrobić aby Mh430 pracowało 430-440 a nawet do 450 ale oczywiście czulość maleje

Pozdrawiam.
    meffist
    Level 11  
    adas_ppp wrote:

Można zrobić aby Mh430 pracowało 430-440 a nawet do 450

Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?
    adas_ppp
    Level 16  
    Witam.

Oczywiście że moge.

1. Rozkręcamy radiotelefon
    2. Ustawiamy płyte procesora tak aby procesor był u góry a pojemnik na baterie na dole.
    3. Szukamy pamięci 24c16 znajduje sie po prawej stronie procesora
    4. Zaraz pod pamięcią znajduje się dioda smd. Wyglada jak tranzystor ma 3 nogi i jest czarna.
    5. Wyciągamy ją
    6.Składamy radiotelefon i możemy zrobić reset ustawień tj: wyłączamy radio wciskamy jednocześnie klawisz FUNC oraz MO i trzymając włączamy.
    7. Cieszymy się całym pasmem. :)

Po tej przeróbce procesor rozblokowuje się od 420 lub 430 (dokładnie nie pamiętam) do 470 ale VCO nie synchronizuje w całym pasmie. Strojąc VCO można doprowadzić do synchronizacji do częstotliwości 450 MHz.
    Oczywiście nie mamy już kanałów tylko ustawiamy żądaną częstotliwość możemy zmieniać krok itd.
    Oczywiście czułśc maleje w miare odalanie się od 433MHz

Pozdrawiam
    adas_ppp
    Level 16  
    Wydaje mi się że opis który zamieściłem jest wystarczająco jasny choć może się myle. Jest tam napisane którą diodę należy wyjąć prosze czytać dokładnie. Zapomniałem tylko dodać że po tej modyfikacji zle pokazuje wskaznik baterii i nie działa skaner. W załączniku jest zaznaczony element do wyciągnięcia.

Pozdrawiam
    BEARR
    Level 13  
    jeżeli po wylutowaniu diody i resecie przylutujesz diodę spowrotem,wskaźnik bateri będzie działał poprawnie
    (przynajmniej u mnie),
    a czy ktoś wie,czy można rozszerzyć zakres,lub zrobić z LPD radio PMR?
    chodzi mi o Merx 430 i Maycoma eh430
    pozdrawiam
    sp6
    Level 23  
    witam --niestety u mnie po wylutowaniu tego elementu oraz po resecie radio nadal pracuje w podstawowym zakresie.
    adas_ppp
    Level 16  
    Może masz starszą wersję. Opis dotyczy MH-430II i MH-430PRO i nowych radi MH-430
    Pozdrawiam
    sp6
    Level 23  
    Witam .
    Wszystko jest w porządku po prostu nie wiedziałem które switche użyć do resetu. Dzięki --radio chodzi od 430 do 470 MHz.
    meffist
    Level 11  
    Dzięki za rady radio działa po wylutowaniu tego elementu klawisz FUNC+MO służy do zmiany kroku 12,5kHz, 25kHz, 50kHz, 1MHz tyle tylko że wskaźnik baterii mruga. Natomiast po wlutowaniu go spowrotem wskaźnik baterii przestaje mrugać, nie działa skaner i nie można zmienić kroku. Wszystkie te problemy znikają po ponownym resecie tyle że radio wraca do normalnego trybu pracy.
    pawelcb33
    Level 24  
    witam mam takie pytanko czy po rozblokowaniu bedzie na wszystkich czestowliwosciach nadawanie?
    Rozkrecilem radyjko i ja niemam pamieci 24c16 tylko mam 24LC168 (albo to jest 24LC16B bo niewidac zabardzo co tam pisze) ale to chyba i tak bez roznicy.A tak wlasciwie co to za dioda, pytam tak na wszeli wypadek gdybym zniszczyl ją.

Aby niezakladac nowego tematu zapytam tutaj, czy wie ktos jak rozblokowac radyjko Yaesu VX-1R, bo znalazlem jakis opis (na diodzie 2x 1n914 lub (chyba) 1 x dan.... (dalej niepamietam)ale cos dalej mam poblokowane czest..a moze nie czestoty tylko nadawanie bo to ogolnie jest skaner od 0.5 do 1G z mozliwoscia nadawania i chcialbym miec ta mozliwosc(na 70cm i 2m mam nadawanie ale tez tylko czesc).

dzieki

aaa jeszcze jedno czy ma ktos do sprzedania radyjko maycom mh-430 (to co w temacie) na czesci, moze byc nawet sama obudowa.

pozdrawiam
    smorag
    Level 11  
    Witam serdecznie !

Czy ktoś z szanownych kolegów probował odblokować starszą wersję tego radyjka (MH-430)?
    Poniżej zamieszczam zdjęcie tegoż modelu.
    Za wszelkie informacje bardzo dziękuje .

Łącze pozdrowienia
    Robert
    hcw
    Level 1  
    Witam serdecznie!
    Dla zainteresowanych nadmienię że MH-430 idzie przełączać między
    trybem kanałowym i bezkanałowym w pełnym zakresie z działającymi wszystkimi funkcjami tj. scan., wskaźnik baterii.
    Niestety wymaga to przeprogramowania pamięci 24c16.
    Problemem jest jedynie to że po użyciu funkcji resetu powraca do fabrycznych ustawień (nie wiele się jednak używa pełnego resetu).
    Można jednak wyprowadzić pod kosz baterii przewody
    do programowania aby nie wylutowywać pamięci.
    sgyver1
    Level 17  
    Procedura z wylutowaniem diody działa na MH-430II. Czułość jest do zaakecptowania na pasmie amatorskim.Jedyny problem to brak shift-u do przemiennika, ale mozna zaprogramować 2 czestotliwosci w 2 pamięciach i przełączać się przy nadawaniu. 73
    dexxxon
    Level 12  
    Umnie działa..;)apropo mam mh430 II
    woytus
    Level 11  
    hcw wrote:
    Witam serdecznie!
    Dla zainteresowanych nadmienię że MH-430 idzie przełączać między
    trybem kanałowym i bezkanałowym w pełnym zakresie z działającymi wszystkimi funkcjami tj. scan., wskaźnik baterii.
    Niestety wymaga to przeprogramowania pamięci 24c16.
    Problemem jest jedynie to że po użyciu funkcji resetu powraca do fabrycznych ustawień (nie wiele się jednak używa pełnego resetu).
    Można jednak wyprowadzić pod kosz baterii przewody
    do programowania aby nie wylutowywać pamięci.

Możesz wskazać co należy zmienić w pamięci? Chętnie bym spróbował przeprogramować pamięć.
    Moderated By Olek II:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.