Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk Kąpielowy Termet - brak płomienia w świeczce przyczyną wybuchania piecyka

stanley30 31 Sty 2013 09:27 2334 1
 • #1 31 Sty 2013 09:27
  stanley30
  Poziom 2  

  Dzień dobry mam piecyk kąpielowy Termet typ G-1902 w momencie pierwszego uruchomienia tzn. gdy jest zimny uruchamia się normalnie, po chwili urachamiam go ponownie i tu zaczynają się cyrki, po pierwsze brak świeczki powoduje wybuch, tzn. odkręcam ciepłą wodę słychać iskrę, świeczki brak eksplozja gazu.
  Druga rzecz to gdy już się uruchomi to po nalaniu wanny wody i zakręceniu jej piecyk nadal się pali musiałem zakręcić gaz, bo nie chciał się wyłączyć.
  Pytanie co w tym przypadku uległo awarii?
  Bardzo proszę o pomoc, bo muszę przygotować się finansowo, na serwis.

  0 1
 • #2 31 Sty 2013 10:44
  Zbigniew Rusek
  Poziom 34  

  W tym stanie nie używać piecyka!!! Niegaśnięcie gazu po zakręceniu wody (nad wanną) oznacza zatarcie sztuftu (iglicy) w zespole wodnym. Konieczna naprawa zespołu, (usunięcie zatarcia, dokładna konserwacja...). Palenie się palnika głównego przy braku przepływu wody spowoduje natychmiastowe zagotowanie się wody w nagrzewnicy, bardzo duży wzrost ciśnienia (może osiągnąć skrajnie wysoką temperaturę) i rozsadzenie nagrzewnicy przez parę, będącą pod bardzo dużym ciśnieniem. Mogą się także odlutować lamelki nagrzewnicy. Świeczkę też trzeba sprawdzić. Nawet zbyt mały płomień świeczki (np. 1-centrymetrowy) możę spowodować wybuchowy zapłon. Konieczne jest więc jej przeczyszczenie, regulacja i prawidłowe ustawienie.

  0