Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BlackBerry Q10 - mechan. klawiatura QWERTY i wyświetlacz 3.1" Super AMOLED

piokrza 31 Jan 2013 10:02 4473 1
  • BlackBerry Q10 - mechan. klawiatura QWERTY i wyświetlacz 3.1" Super AMOLEDKlawiatura w urządzeniach BlackBerry stała się już ikoną i wiele osób nie może sobie wyobrazić bez niej życia. RIM Blackberry nie myśli o nich zapomnieć. Wraz z w pełni dotykowym modelem Z10, spółka wprowadziła także wyposażony w klawiaturę i system BB10 smartfon, przeznaczony dla tych, którzy chcą lub po prostu potrzebują w swoich smartfonach klawiatury fizycznej. Model zwany BlackBerry Q10 to zestaw wyposażony w klawiaturę QWERTY i 3.1-calowy wyświetlacz dotykowy.

Jeśli chodzi o specyfikację sprzętu, nowy Q10 jest pod tym względem bardzo podobny do Z10. Mieści w sobie ten sam procesor 1.5GHz, 2GB RAM, 16GB pamięci wbudowanej, 8-megapikselowy aparat główny z możliwością nagrywania w trybie 1080p, oraz 2-megapikselowy aparat przedni z nagrywaniem w trybie 720p. Ponadto, wyposażono go także w technologię łączności Bluetooth 4.0, GPS, dwuzakresowe WiFi 802.11n, NFC, a także wyjście micro HDMI i slot kart microSD (obsługuje karty o pojemności do 64GB). Wyświetlacz dotykowy Super AMOLED tego smartfona ma przekątną 3.1-cala, rozdzielczość 720×720 pikseli i gęstość pikseli 330ppi. Natomiast 35-klawiszowa klawiatura QWERTY posiada podświetlenie.

Q10 obsługuje sieci 4G LTE i HSPA+ oraz jest zgodna ze standardami globalnymi. Telefon ma wymiary 119.6 x 66.8 x 10.25mm i jest nieco cięższy od Z10, gdyż waży 139g. Model Q10 będzie dostępny w kolorach białym i czarnym już w kwietniu.

Źródło: http://us.blackberry.com/company/newsroom/blackberry-10-virtual-pressroom.html

Cool? Ranking DIY
    About Author
    piokrza
    Level 27  
    piokrza wrote 1476 posts with rating 169, helped 5 times. Been with us since 2007 year.
    hakercw
    Level 11  
    Nie znam się może tak dobrze na tych wszystkich parametrach, ale wygląd do mnie przemawia. Podoba mi się z wyglądu ten telefon i gdybym zastanawiał się nad kupnem nowego telefonu wziął bym pod uwagę Q10. Nie jestem wymagającym użytkownikiem wiec nie potrzebuje super osiągów i parametrów :)