Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem przy kupnie 1.8t AUM (szarpie, wywaliło błąd)

pawełwwl 31 Sty 2013 12:08 1167 1
  • #1 31 Sty 2013 12:08
    pawełwwl
    Poziom 7  

Witam.

Od jakiegoś czasu rozglądam się za jakimś 1.8t niestety na allegro albo są poza zasięgiem cenowym, jest w nich coś co mi się nie podoba albo muszę jechać 500 km w jedną stronę więc odpuszczam.
    Dziś oglądałem jedną która mi się spodobała i była niedaleko, fajnie wyposażona (xenon, pełny fis, nagłośnienie bose itp.) Kilka pierdółek do poprawy np. klapa bagażnika nie otwiera się z przycisku a z kluczyka, jakaś tam rysa na tylnym błotniku jakieś brakujące śrubki trzymające tylny zderzak i jeszcze kilka innych.

Ale do tematu podczas jazdy próbnej przy wdepnięciu gazu w podłogę przy ok 2,7tyś. obrotów szarpnęła i wywaliło błąd, przy delikatnym dodawaniu gazu wszystko jest o.k ale przy depnięciu przy tych samych obrotach cały czas czuć szarpnięcie. Obroty dochodziły do jakiś 4 tyś i kolejne szarpnięcia nie występują, cały czas przy tych samych obrotach. Koleś trochę się zmieszał powiedział że to zrobi bez zmiany ceny jaką ustaliliśmy bo to na pewno jakiś czujnik, pewnie od położenia wałków rozrządu. Jeśli to coś pomoże to wydaje mi się że chwilowe spalanie wyświetlane na komputerze jest jakieś duże ok 34L na 100km (oczywiście na biegu jałowym). Pytałem kolegi który ma golfa gti tyle że AGU u niego nie przekraczało nigdy 25L. Silnik oczywiście jak to w ściąganym samochodzie wymyty. Jeśli zgodzi się na oglądanie jeszcze raz w niedzielę mogę podjechać z mechanikiem i podłączyć go pod kompa.
    Jeśli był taki temat to proszę o podesłanie linków, ja oczywiście nie idę na łatwiznę i sam będę szukał czegoś w necie, zależy mi po prostu na czasie.
    Teraz pytania:
    Czy to na 100% jakiś czujnik czy może być coś poważnego? Warto dalej interesować się takim samochodem czy odpuścić?

Dwa sprawa jest taka że gość chce żebym wpłacił mu już zaliczkę na opłaty bo audi jest ściągane z Niemiec po opłatach mogę przyjechać po naprawiony samochód. Co jeśli dam mu zaliczkę a samochód okaże się nie naprawiony? Czy wedle prawa mogę zażądać zwrot zaliczki?

Z góry dzięki za pomoc...

0 1
  • #2 31 Sty 2013 12:26
    cirrostrato
    Poziom 36  

Nie wchodź w problemy, jesteś zauroczony ,,bajerami'' a ktoś kto patrzy trzeźwo, znalazł by więcej zagwozdek. Ja bym nie kupił, kilkaset tysięcy autek sprowadzonych stoi na placach, nie słuchaj słów sprzedającego, że to jakaś duperelka. Po swoją Mazdę jechałem z Warszawy do Grudziądza (obejrzałem na Allegro) ale absolutnie nie żałuję, nie rób problemów z przejazdu kilkuset km jak znajdziesz coś ciekawego, autko kupujesz chyba raczej nie na jeden sezon.

0