Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring kamery ip w sklepie 50 m

macwrob 31 Sty 2013 13:08 2766 9
  • #1 31 Sty 2013 13:08
    macwrob
    Poziom 7  

Witam chciałbym założyć monitoring w sklepie oparty na kamerkach ip. zastanawiałem się nad zainstalowaniem na początek 3 kamery sklep jest w kształcie prostokąta, jedną kamerkę potrzebuję nad kasą dwie pozostałe myślę że powinny mi narazie wystarczyć aby mieć podgląd na resztę sklepu. Nadmienię że zależy mi na dobrej jakości podglądu.
    Pytanie 2 odnośnie rejestratora, posiadam dwa wolne laptopy z dyskami po 500 gb, czy jest możliwość rejestrowania na komputerze czy muszę zakupić rejestratora jeżeli tak to jaki polecacie który mógłby nagrywać gdyby zaszła taka potrzeba 8 kamer.
    Podgląd też bym chciał mieć na jednym z tych laptopów, za ścianą mamy drugi lokal w którym działalność prowadzi żona i jest tam sama i chciała by mieć podgląd.
    Dodam jeszcze wszystkie komputery mam podpiente pod swoją sieć.
    proszę w miarę możliwości o pomoc i poradę

0 9
  • #2 31 Sty 2013 15:26
    Marek31415
    Poziom 31  

macwrob napisał:
    Pytanie 2 odnośnie rejestratora, posiadam dwa wolne laptopy z dyskami po 500 gb, czy jest możliwość rejestrowania na komputerze czy muszę zakupić rejestratora jeżeli tak to jaki polecacie który mógłby nagrywać gdyby zaszła taka potrzeba 8 kamer.

Teoretycznie nie ma przeszkód w rejestracji i podglądzie na laptopie.
    Oczywiście musi być odpowiednio mocny, a nic na ten temat nie napisałeś.
    Przemyśl jednak zakup komputera pod monitoring, 8 kamer IP o rozdzielczości MPix to już konkretne obciążenie. Może być poleasingowy Dell C2D.

0
  • #3 31 Sty 2013 16:42
    macwrob
    Poziom 7  

A jakie kamery ip byście polecieli w cenie ok 600 - 800 zł
    Ewentualnie mogę pokusić się o montaż kamer jakiś zwykłych za pomocą kabli ale muszą mieć wyraźny podgląd sklep jest dobże doświetlony monitoring obejmuje tylko dzień i na początek abym miał podgląd na komputerze następnie dokupić rejestrator
    jeżeli można to proszę o propozycję

0
  • #4 31 Sty 2013 20:10
    Pulse555
    Poziom 9  

Do niedawna bylem przekonany do Vivoteka, model FD8136 w dobrych warunkach oswietleniowych dobrze sie spisuje. Dodatkowo kamera jest bardzo dyskretna. Niestety cena do parametrow (1mpx) troche wysoka. Rekompensuje to dosyc szerokim katem (90 st w pionie) oraz duza stabilnocia. Obecnie jednak bralbym ACTi D52 - 3mpx za cene ok 850zl brutto. Przy projektowaniu systemu zwroc uwage na katy obiektywu kamery tak, zeby miec pewnosc ze bedzie ona widziala wszystko to co ma widziec.

0
  • #5 31 Sty 2013 21:46
    macwrob
    Poziom 7  

Poczytałem troszkę po forum i zastanawiam się czy może lepiej zakupić jakieś dwie kamerkę np samsunga kopułkowa w cenie ok 700 - 800 zł do ogólnego podglądu sklepu oraz jedną do monitorowania lady i kasy tylko tu zastanawiam się co by było dobre jeżeli można to podłączyć to do laptopa tylko zastanawiam się co by było potrzebne ewentualnie dokupić potem rejestrator na jakieś osiem kamer aby mieć możliwość rozbudowy generalnie to narazie potrzebuję dobrego podglądu na sklep rejestrowanie nie jest mi narazie tak bardzo potrzebne
    poproszę o podpowiedzi

0
  • #6 01 Lut 2013 12:34
    Pulse555
    Poziom 9  

Potrzebujesz kamere, router/switch, kabel sieciowy. Kamery nie podlaczasz do kompa ale do sieci i z kompa w sieci masz podglad na kamere. Dobrze zebys wiedzial jaki rejestrator bedziesz chcial bo nie wszystkie kamery wspolpracuja z wszystkimi rejestratorami.
    Na moje dobra opcja w polce srednio ekonomicznej jest rejestrator IPCorder, wspolpracuje z Acti, Vivotekem i wieloma innymi, wiecej masz na stronie. Jakbys sie decydowal na budzetowego BCSa to wtedy kamery tez musisz miec BCS, ale ta firma ma slabe opinie.

Podsumowujac kupujesz 1-2 kamery IP przy rozdzielczosci 3mpx nie powinno byc problemu z obserwacja lady i kasy. Montujesz prowadzisz kabel podpinasz pod switch, switch do routera. Podglad z kazdego urzadzenia ktore ma dostep do sieci (moze byc komp, komorka itp).

0
  • #7 01 Lut 2013 14:19
    macwrob
    Poziom 7  

Ok to już wiem co i jak zapytam jeszcze czy podgląd na komputerze tylk przez przeglądarkę internetową czy jest możliwość wykożystania jakiegoś programu jeżeli tak to jaki byście polecili i czy obraz będzie płynnie wyświetlany jeżeli będę kożystał z podglądu za pomocą swojej sieci czy musi tu być jakiś router i switch o określonej przepustowaści
    Co do kamerkę samsunga to co byście polecili,

Dodano po 19 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie gdybym zakupił normalne kamerki kopułkowe do telewizji przemysłowej np samsung SCD-2080R lub coś podobnego narazie bez rejestratora to w jaki sposób mogę z tych kamer prowadzić podgląd na laptopie jak podłączyć i czy obraz będzie dość czytelny
    jeżeli macie jakieś inne propozycje to czekam na podpowiedzi

0
  • #8 02 Lut 2013 23:16
    Pulse555
    Poziom 9  

Podglad na komputerze przez przegladarke lub program (Ja uzywam IP Camera Viewer ale to jest podglad na zasadzie zdjec odswiezanych co 5s z uwagi na podglad zdaly i przepustowosc lacza). Jest troche softu, czesto producenci kamer dostarczaja oprogramowanie pozwalajace na podglad i/lub rejestracje.
    Kazde urzadzenie bedace w sieci moze miec podglac, urzadzenia oparte na androidzie - smartfony, tablety itp. np. przez aplikacje IP Cam Viewer. Jezeli urzadzenie takie ma wyjscie HDMI, to mozna dac obraz bez rejestratora z kilku kamer na TV.
    W sieci lokalnej nie powinno byc problemu z plynnym podgladem na najprostszym routerze i switchu.

0
  • #9 03 Lut 2013 13:15
    macwrob
    Poziom 7  

Zastanowiłem sie nad wszystki i zdecydowałem zakupić na początek dwie kamerki kopułkowe ACTI D52 MPix co o nich sądzicie może polecacie coś innego
    Mam jeszcze pytanie czy mogę je podłączyć bezpośrednio pod router czy muszę dokupić jeszcze switch i co z zasilaniem wiem że są zasilane chyba przez POE

0
  • #10 04 Lut 2013 06:50
    Pulse555
    Poziom 9  

Akurat ta kamera jest zasilana tylko przez PoE - kablem sieciowym, ktory dostarcza jednoczesnie sygnal sieciowy oraz prad. Jezeli masz router z PoE to wtedy ok, jezeli nie masz (co calkiem prawdopodobne) to wtedy musisz sobie sprawic switch PoE podpiac go pod router i do switcha podlaczasz kamery. Zalata takiego rozwiazania jest to ze prowadzisz tylko jeden kabel i nie martwisz sie o zasilanie.

0