Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 1999 r. - Nie działa centralny z pilota, domykanie szyb i SAFE

31 Sty 2013 14:35 7623 2
  • Poziom 2  
    Odpaliłem w końcu moją Skodzinę po dłuższym postoju na naprawę (tłok spotkał się z zaworem). Auto kilka miesięcy nie miało podpiętego akumulatora.

Akumulator włożony, auto odpalone i problemy:
    - nie działa zamykanie i otwieranie auta z pilota (pilot w kluczyku, dwuprzyciskowy, oryginalny),
    - nie działa funkcja zamykania i otwierania okien z kluczyka (przekręcenie i przytrzymanie w zamku),
    - auto można zamknąć i otworzyć z kluczyka w zamku (centralny działa, tzn. otwiera i zamyka wszystkie drzwi) ale nie działa podwójne ryglowanie, tzw. SAFE (nie można wtedy otworzyć drzwi od środka). Po zamknięciu nie miga dioda w drzwiach kierowcy.

Oczywiście wszystkie te funkcje wcześniej działały.

Oczywiście piloty zakodowałem w sterowniku, w Blokach Pomiarowych, kanał 013 rozpoznaje kluczyki, algorytm i podaje numer zaprogramowanego kluczyka.

Auto Skoda Octavia I rocznik 1999 (tzw półlift, zmieniona góra deski na czarną, dół szary). Moduł komfortu nr 1J0 959 799 AH generacja 2,5.

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.
  • Poziom 10  
    Witam sprawdz czy w module komfortu nie ma czasami wody lub wilgoci.
  • Poziom 2  
    Moduł był suchy. Zamówiłem nowy, ale problem był taki sam.
    Zostawiłem auto na 1-2 godz. Po tym czasie przychodzę i działa !!! Zadowolony skręcam wszystko (wszystkie kable obejrzane i są OK) i znów nie działa. Wieczorem przychodzę i znów działa.
    Generalnie wszystko wróciło do normy i działa jak należy. Problem uważam za rozwiązany.