Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS 1215n - Bardzo ciemny ekran

31 Sty 2013 15:10 1473 1
 • Poziom 2  
  Witajcie

  Mam problem, z którym zgłaszałem się już w kilka miejsc, ale nikt nie potrafi mi sensownie pomoc.

  Mam ASUSa 1215n. Swego czasu (możliwe, że po drobnym upadku - nie pamiętam) delikatnie przyciemniał lewey górny róg ekranu. Jak odpowiednio odgiąłem ekran to wracało do normy, ale czasam znów się odbijał i był przyciemniony. To nie jest mój problem, ale wspominam, bo w diagnozie może okazać się pomocny.

  Komputer mi upadł tak, że de facto stanął na klawiaturz i monitorze /\ . Pamiętam, że jeszcze jak tak leżał, to świecił, ale gdy go podniosłem zgasł. I myślałem, że całkowicie zgasł. Oddałem do jednego serwisu - zdiagnozowali awarię całej grafiki co jest bzdurą, bo normalnie na nim pracuje na zewnętrznym monitorze.

  Poszedłem do innego gościa - on zauważył, że ekran działa, tylko bardzo bardzo ciemno. Jak poświece latarką to mogę nawet cośprzeczytać. Zasugerował konieczność wymiany całej matrycy.

  Ale przeczytałem od tamtej pory kilka tematów na różnych forach o "bardzo ciemnym ekranie" i większość sugerowała jednak lampę albo inwerter.

  Jeśli sie zgadzacie z taką diagnozą, to co najpierw wymienić i jak to zrobić?

  Z góry dzięki za pomoc
 • Poziom 35  
  kacapcio napisał:
  większość sugerowała jednak lampę albo inwerter.

  Ja także skłaniał bym się w tym kierunku. Podłącz do inwertera drugą świetlówkę lub podłącz świetlówkę pod próbnik. To najprostszy sposób sprawdzenia Twojego problemu.