Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

transmisja strumienia wideo na stronie internetowej

31 Sty 2013 15:40 2001 8
  • Poziom 7  
    Witam.
    Może na początek napiszę o co chodzi. Mam zamiar kupić kamerę ip i transmitować z niej obraz na stronie internetowej. Załóżmy że w jednym momencie będzie z tego korzystać 100 osób. Przeczytałem w internecie, że w tym celu musiałbym wykupić jakiś serwer vps lub dedykowany, aby łącze było wystarczające. I teraz chciałbym zapytać czy takie coś jest możliwe do zrobienia? Chodzi mi o to by kamera była podłączona do internetu i ten serwer mógł odbierać od niej strumień i przesyłać go na stronę internetową? Dla ułatwienia ta strona też będzie na tym samym serwerze. Przepraszam, że tak chaotycznie ale pisze z telefonu, bo nie mam w tej chwili dostępu do komputera
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Potrzebny serwer z pasmem 100* strumień jaki generuje kamera.
  • Poziom 7  
    Masz na myśli serwer vpn?
    Kamera ma transmitować obraz z kościoła, tak by można było oglądać transmisję mszy na żywo. Jaka kamera będzie dobra do tego celu?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie - serwer WWW gdzieś w świecie z odpowiednim łączem.
    VPN nie jest tutaj do niczego potrzebny.
  • Poziom 7  
    Pomyłka..miałem na myśli vps. Używałbym go również do innych celów, interesuje mnie tylko czy jest możliwe takie podłączenie
  • Poziom 43  
    Nie tyle WWW co serwer restreamingu - samym serwerem HTTP nie da się tego zrobić. Najlepiej zleć to jakiejś firmie - mają w tym doświadczenie. Osobiście doceniam profesjonalizm ittv, działa bez zastrzeżeń. Dają kod do wklejenia na stronie i proszą o dane strumienia z kamerki. Zaletą jest też to, że jak nikt nie ogląda, to strumień nie leci na darmo.
  • Poziom 7  
    piterus99 napisał:
    Nie tyle WWW co serwer restreamingu - samym serwerem HTTP nie da się tego zrobić. Najlepiej zleć to jakiejś firmie - mają w tym doświadczenie. Osobiście doceniam profesjonalizm ittv, działa bez zastrzeżeń. Dają kod go wklejenia na stronie i proszą o dane strumienia z kamerki. Zaletą jest też to, że jak nikt nie ogląda, to strumień nie leci na darmo.

A czy w takim wypadku będę potrzebował łącze o takiej przepustowości by obsłużyć wszystkich oglądających?

Dodano po 50 [minuty]:

może jeszcze raz wytłumaczę dokładnie o co mi chodzi bo może nie wszyscy rozumieją.

załóżmy że mam u siebie łącze 2Mbps, kamerę IP podłączoną bezpośrednio do internetu oraz wykupiony serwer vps z łączem 100Mbps.

na tym serwerze instaluję usługę/oprogramowanie które pobiera na żywo strumień z kamery i od razu umożliwia jego oglądanie przez innych użytkowników

myślicie że coś takiego ma sens i jest łatwe do skonfigurowania? Kształcę się w zawodzie informatyka więc nie będę miał z tym problemów ale wolę zapytać kogoś bardziej doświadczonego.
    wiem również że wiąże się to z kosztami za serwer ale to nie ma dużego znaczenia
  • Poziom 43  
    Nie, tylko jeden strumień jest potrzebny - taki jest sens tego rozwiązania właśnie.
    Kształcisz się w zawodzie informatyka - jeśli potrafisz sam skompilować paczki i postawić oraz zabezpieczyć serwer, spróbuj najpierw sam to zrobić, na przykład przy pomocy tego oprogramowania. Nie pytaj nas jednak jak to dokładnie zrobić, tylko sam nad tym przysiądź.

Łącze 2Mbps masz downloadu czy uploadu? Bo to wysył jest potrzebny dla kamery, nie pobieranie.
  • Poziom 7  
    jeśli chodzi o konfigurację i zabezpieczenia to z tym nie będę miał problemów. Chciałem tylko zapytać czy ogólnie takie rozwiązanie się sprawdzi. download i upload mam taki sam.

Jeszcze jedno..może ktoś polecić jakąś kamerę o dobrej jakości nagrywania?