Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra b '98 - Centralny nie działa, z kluczyka tylko drzwi kierowcy

31 Sty 2013 16:42 4131 3
  • Poziom 10  
    Wiem że tematów pełno ale takiego nie znalazłem. Więc mam taki problem:
    Popsuł mi się centralny zamek tzn. otwierają mi się i zamykaja tylko drzwi od kierowcy i tylko z kluczyka reszta nic. Jak próbuje pilotem otworzyć to tylko mrugną kierunki i słychać takie tyknięcie w sterowniku i przekaźniku pod kierownicą. Jakpróbuje zamknąć pilotem to we wszystkich dzwiach w bagazniku i w pokrywie od paliwa słychać jakby się zamykały. Boczne drzwi od pasaźera są zaryglowane więc nawet od środka nie mogę ich otworzyć. Rozebrałem Sterownik i dałem mase na przewód br./czerw i słychać jakby chciał zamykać drzwi i dałem mase na brąz/biały i nic się nie dzieje. Sprawdziłem jeszcze ciągłóść kabli od sterownika do drzwi od kierownicy i przescie jest ale co zauwarzyłem to Zwarcie mam między przewodami czerwono-czarny i żółto-czarny a także między nimi a masą. Sprawdzałem to przy wypiętej wtyce od sterownika. Zdaje mi się że to chyba przez to zwarcie ale wole się zapytac zanim zaczne rozbebeszać auto bo w samych drzwiach gdy wypiąłem tą wtyke od drzwi to żadnego zwarcia nie ma.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 21  
    na 99% przyczyną awarii jest zwarcie między przewodami czerwono-czarnym i żółto-czarnym a także między nimi a masą.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Przeleciałem całą instalacje i nie ma żadnych uszkodzeń. Co zauważyłem to zwarcie jest tylko między tymi dwoma przewodami które dochodzą do wszystkich drzwi a te co dochodzą do sterownika zwarcia nie mają więc pewnie przez zamki obwód się zamyka. Myśle, że pewnie jednak coś z tym sterownikiem jest nie tak i muszę go wymienić :/ Poszukam na szrocie.
  • Poziom 10  
    Sterownik wymieniony. Centralny zamek działa, lecz tylko z kluczyka. Pilot mruga ale nic się nie dzieje i nic nie słychać. W lewym górnym rogu pudełka od sterownika nie zgadzają się te 4 cyfry, reszta jest taka sama. Nic, zostaje mi otwieranie z kluczyka ;)