Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć telewizor CRT z kartą GF 8800GTS przez RCA.

iceman_n 31 Sty 2013 17:00 1164 2
  • #1 31 Sty 2013 17:00
    iceman_n
    Poziom 8  

Cześć

Chcę połączyć telewizor z komputerem. Telewizor to stary CRT 24" Panasonica, a grafika w kompie to GF8800GTS EVGA.

Karta ma dwa wyjścia DVI oraz jedno S-Video 7-pin

TV ma wejście na chinch oraz EURO.

Znalazłem w domu kabel który ma z jednej strony wtyczkę S-Video 7pin, a na drugim końcu dwa kabelki: S-Video 4pin oraz Chinch(RCA), o taki:
    Jak podłączyć telewizor CRT z kartą GF 8800GTS przez RCA.
    W związku z tym, że w moim mieście nikt nie ma kabli ze złączami S-Video, a co dopiero z 7-pinowymi to postanowiłem go wykorzystać, ale nie wiem czy ten jest właściwy.

Podłączyłem wszystko jak trzeba(7pin do karty, chinch do TV, 4pin nie podłączony do niczego), ale siedzę już drugą godzinę przed monitorem grzebiąc w sterownikach i biegając do drugiego pokoju żeby sprawdzić czy coś się wyświetla i powoli mam dosyć.
    Sterownik wykrywa TV, ale ten nic nie wyświetla, kompletnie nic. W sterownikach sprawdziłem już chyba wszystkie możliwe konfiguracje, a na TV nic się nie pojawia. Samo złącze RCA w TV jest sprawne, bo po podłączeniu kamery śmiga jak należy. W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Czy kable S-Video od ATI/AMD różnią się od tych z nVidii?
    2. Czy kabel który jest na zdjęciu powinien działać?
    3. W sterach mogę ustawić własne parametry wyświetlanego obrazu tj. odświeżanie, polaryzacje, i kilka innych: Jak podłączyć telewizor CRT z kartą GF 8800GTS przez RCA.

Może to jest to i po ustawieniu ręcznie wszystkich parametrów obraz będzie się wyświetlał?

PS. Napisałem tutaj, a nie w telewizorach, bo wydaję mi się że problem jest bardziej komputerowy jeśli jednak coś jest nie tak to grzecznie proszę o nie kasowanie tematu, a o przeniesienie.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 01 Lut 2013 07:51
    grubs
    Poziom 32  

Myślę że tu znajdziesz odpowiedź.
    Możesz od razu przejść do NVIDII ze względu na GeForce'a u Ciebie.
    Link
    Aczkolwiek zacząłbym od przemierzenia kabelka zgodnie ze schematem przedstawionym na stronce.
    W razie problemów pisz.

0
  • #3 01 Lut 2013 11:07
    stolarek_1988
    Poziom 20  

A czy w samym systemie operacyjnym ustawiłes że ma być powielany ekran? Ustawieniach windowsa np?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo