Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Alhambra - Wymiana osłony przegubu wewnętrznego ALhambra Galaxy Sharan

31 Sty 2013 17:29 16353 9
  • Poziom 9  
    Witam zabrałem sie za wymianę osłony przegubu wewnętrznego w Galaxy 1.9 TDI 110kM 99r rozkręciłem półoś od strony koła i napotkałem problem. Przez blachę nie chce mi wyjść półoś z przegubu od strony łożyska. Wygląda tak jak by była zaprasowana na przegubie wewnętrznym. Proszę o pomoc, może ktoś miał do czynienia z takim wynalazkiem
  • Poziom 15  
    No to proszę panie mechaniku zdjąć przegub zewnętrzny oraz osłonę przegubu i wtedy mozesz bez problemu założyć na półośkę nową osłonę przegubu wewnętrznego :P
  • Poziom 9  
    W tym problem ze na półosi jest jeszcze dość duży odważnik gumowy i przez niego nie ma możliwości założenia gumy od strony zewnętrznej
  • Admin grupy Samochody
    Musisz to rozkuć.I proponuję wyjąc półoś z samochodu a nie kaleczyć rzemiosło.
  • Poziom 9  
    moze ktos ma jeszcze jakies pomysły
  • Poziom 15  
    Nic nie mówiłeś ze jest odważnik a więc sa elastyczne osłony ..ale do tego jest potrzebne odpowiednie narzędzie .
    sa pneumatyczne ale rowniez sa zwykle :http://moto.allegro.pl/przyrzad-do-zakladania-oslon-przegubu-draper-54680-i2970081235.html no ale do tego bedziesz potrzebował elastyczny mieszek :P
  • Poziom 9  
    a może ktos sie orientuje czy w srodku w tym przegubie jest jakis seger zeby wyciagnac z wieloklinu półoś ??
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany, w środku widocznej blachy która jest zaprasowana na przegubie wewnetrznym jest seger którego wystarczy rozchylić i półoś sama wychodzi. Jeśli ktoś potrzebuje szczegółów służe pomocą.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Gdzie można kupić taką osłonę przegubu wewnętrzego. Już dwa razy wymieniałem w sklepie bo żadna nie pasuje. Jest jakiś zamiennik czy trzeba kupować w ASO?