Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Alhambra - Wymiana osłony przegubu wewnętrznego ALhambra Galaxy Sharan

pupil3 31 Jan 2013 17:29 18672 9
    pupil3
    Level 9  
    Witam zabrałem sie za wymianę osłony przegubu wewnętrznego w Galaxy 1.9 TDI 110kM 99r rozkręciłem półoś od strony koła i napotkałem problem. Przez blachę nie chce mi wyjść półoś z przegubu od strony łożyska. Wygląda tak jak by była zaprasowana na przegubie wewnętrznym. Proszę o pomoc, może ktoś miał do czynienia z takim wynalazkiem
    mateuszTYGRYS
    Level 15  
    No to proszę panie mechaniku zdjąć przegub zewnętrzny oraz osłonę przegubu i wtedy mozesz bez problemu założyć na półośkę nową osłonę przegubu wewnętrznego :P
    pupil3
    Level 9  
    W tym problem ze na półosi jest jeszcze dość duży odważnik gumowy i przez niego nie ma możliwości założenia gumy od strony zewnętrznej
    pupil3
    Level 9  
    moze ktos ma jeszcze jakies pomysły
    mateuszTYGRYS
    Level 15  
    Nic nie mówiłeś ze jest odważnik a więc sa elastyczne osłony ..ale do tego jest potrzebne odpowiednie narzędzie .
    sa pneumatyczne ale rowniez sa zwykle :http://moto.allegro.pl/przyrzad-do-zakladania-oslon-przegubu-draper-54680-i2970081235.html no ale do tego bedziesz potrzebował elastyczny mieszek :P
    pupil3
    Level 9  
    a może ktos sie orientuje czy w srodku w tym przegubie jest jakis seger zeby wyciagnac z wieloklinu półoś ??
    pupil3
    Level 9  
    Problem rozwiązany, w środku widocznej blachy która jest zaprasowana na przegubie wewnetrznym jest seger którego wystarczy rozchylić i półoś sama wychodzi. Jeśli ktoś potrzebuje szczegółów służe pomocą.
    himen21
    Level 2  
    Witam.
    Gdzie można kupić taką osłonę przegubu wewnętrzego. Już dwa razy wymieniałem w sklepie bo żadna nie pasuje. Jest jakiś zamiennik czy trzeba kupować w ASO?