Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Marea 1.9 JTD - Dodanie kluczyka z transponderem do immobilisera.

lis6502 31 Jan 2013 18:34 1380 0
    lis6502
    Level 16  
    Witam serdecznie. Po przeszukaniu tego forum, jak i sieci ogólnie jestem zmuszony zwrócić się do Was z prośbą o pomoc.
    Sprawa dotyczy fabrycznego immobilisera. Zgubiłem kluczyk którym zawsze odpalałem samochód (gruby, niebieski). Po zaopatrzeniu się w puszkę z zapasami (dostałem cały pęk przy kupnie samochodu) dotarłem do samochodu, odpaliłem niebieskim grubym zapasem i jazda do domu.
    Na miejscu, na spokojnie postanowiłem posprawdzać co to mam za klucze ;P. Skądinąd wiedziałem że ten bordowy jest specjalny i używać w razie najwyższej konieczności, zatem zacząłęm testy grubych (zostały jeszcze dwa).
    Na jednym samochód pali jak dawniej: przekręcenie w stacyjce, gaśnie CODE, za chwile żary, później marchewka wtrysku i zapalam normanie. Przy drugim stale świeci się CODE.
    Wyczytałem, że po prostu ten kluczyk nie jest "autoryzowany", dodany do sterownika i se mogę kręcić. Znalazłem procedurę dodawania kluczyka tutaj, jednak jakbym nie kombinował zawsze wygląda tak samo.
    Wkładam mastera- CODE gaśnie, wyciągam.
    Wkładam niedopuszczony kluczyk- CODE gaśnie, wyciągam.
    Wkładam mastera, by zakończyć- CODE nie gaśnie, czekam moment (może się obudzi?), wyciągam.
    Wkładam niedopuszczony kluczyk- CODE gaśne, pali się marchewa, rozrusznik kręci, samochód nie pali, wyciągam. Wkładam dopuszczony kluczyk- wszystko gaśnie, samochód pali. Wkładam niedopuszczony- ani CODE ani marchewa nie gasną.
    Dodam, że nie posiadam karty kodów, a na kluczach mam wybite numery "B365".
    Zostaje ASO, czy po prostu coś robię źlę? W przytoczonym temacie autor rozwiązania napisał że "procedura przy JTD wygląda trochę inaczej". Tematu dedykowanego Mareom nie znazałem, jednak przy Pandzie jest dokładnie jak dla Stilo, więc zakładam że chodzi o Fiaty jako takie.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo