Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem + router do 300zł (Play Online i Aero 2)

31 Sty 2013 19:59 1842 3
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    -Do nadajnika Play mam 12 kilometrów, Aero2- 9km. Jeśli wystarczy pieniędzy to przyda się dookólna lub panelowa antena o niewielkim zysku (11dBi to max. wystarczyło by nawet 3dBi).

Przez siedem dni testowałem Play Online z prędkością 6Mb/s z modemem E586. Wszystko działało bez zarzutów. Dlatego też przedłużam umowę, a modem E586 sprzedam (słaby zasięg WiFi). Gdy wyczerpę miesięczny limit danych play nakłada lejek do 16kbit :cry: Wtedy przyda się karta z aero 2 :)

Potrzebuje modemu USB + router. Cena ? Do 300zł.
    Moje wymagania:
    - Router musi mieć dwie anteny WiFi. Wystarczy 2,4Ghz, nie potrzebuję 5Ghz. Jedna antena będzie w domu a druga wyląduje na dom (Tetra Ant 19dBi).
    - Porty Ethernet - będe używał dwóch, czasami trzech.
    - WiFi b/g/n itp. - Może być 54 albo i 300Mbit.
    - W sieci będe używał drukarki (Canon MG5350).

Przede wszystkim zamiana kart sim z aero2 na play i odwrotnie ma się odbywać szybko i bezproblemowo. Mile widziane gdy po zmianie karty będe musiał zmienić tylko profil w ustawieniach tak jak w E536 :D

Jestem otwarty na wasze propozycje co kupić :) Oczywiście pomoc wynagrodzę punktami :D

1. Jak spisywał by się taki zestaw ? TP-LINK TL-MR3420 802.11n Link 130 zł. + HUAWEI E3131 130zł, 150zł z anteną Link =280zł
    2. Tp-Link MR3420 v2 179zł Link + HUAWEI E3131s-2 HiLink + ANTENA 11dBi 140zł Link =319 zł
    Czy może coś innego ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Raczej nic lepszego w takiej cenie nie znajdziesz.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Jedna antena będzie w domu a druga wyląduje na dom (Tetra Ant 19dBi).
    To raczej kiepski pomysł, chyba że router ma 2 moduły radiowe.
  • Poziom 16  
    hermes-80 napisał:
    Cytat:
    Jedna antena będzie w domu a druga wyląduje na dom (Tetra Ant 19dBi).
    To raczej kiepski pomysł, chyba że router ma 2 moduły radiowe.

A jeśli jedna antena będzie na zewnątrz a druga przy routerze (np. 8-9 dBi) ?
    Obie anteny będą się "schodziły ze sobą zasięgiem". Czyli mój dom będzie tak jakby pomiędzy tymi dwiema antenami.